• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

HTML Quiz

  • Ја почнал/а темата
  • #1

A^1^T^E^A^M

Баниран/a
18 април 2007
393
2
brmbrm.blog.com.mk
Незнам дали некој веќе направил “тест“ на тоа колку го владее хтмл ... еве сега нешто барајќи на w3schools загледав дека има и квиз...

http://www.w3schools.com/quiztest/quiztest.asp?qtest=HTML

Eве го мојот резултат...

Код:
Result:
17 of 20

85%

You can be proud of yourself!

Time Spent
3:08
Грешка ми е 15то прашање:
15. What is the correct HTML for making a checkbox?
You answered: <input type="check">

Wrong Answer!

17то

17. What is the correct HTML for making a drop-down list?
You answered: <input type="dropdown">

Wrong Answer!

и 18то
18. What is the correct HTML for making a text area?
You answered: <input type="textbox">

Wrong Answer!
 

sojic

Intern
29 април 2007
435
23W3Schools XHTML Quiz

Result:

19 of 2095%
You can be proud of yourself!
Time Spent
2:58Грешка во прво прашање
1. What does XHTML stand for?
You answered: EXtensible HyperText Marking Language Wrong Answer!
(од брзање)
 
D

DimitarMK

Гостин
Result:
16 of 20

80%

Almost! Study a little more and take the test again!

Time Spent
2:55
____________________________________________
:LOL:
 

HHH

Intern
20 февруари 2008
35
0
W3Schools HTML Quiz
Result:
20 of 20

100%

Perfect!!!

Time Spent
1:15


Get Your Diploma!
The best of the best :bye1:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,678
Мислења
862,172
Членови
30,040
Најнов член
OKI-POKI-DOKI
На врв Дно