• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

HTML книга на македонски?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Дали некој има книга за HTML на македонски?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Ако можеш да ги аплоадираш, ќе ми направиш голема услуга.
 
23 јули 2007
338
8
Ve pozdravuvam i go poddrzuvam gestot da im se pomaga na drugite. Ne e loso sekoj sto ima nekakva literatura da ja ponudi na forumov. Vsusnost i za toa sme tuka-da si pomagame. Ako na nekoj drug mu treba bilo kakva literatura slobodno neka mi se obrati
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,441
1,217
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,441
1,217
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Ако ја земе некој книгата, нека ја даде и на другите.
 

SwIPE

Intern
29 мај 2007
346
5
Можеби веќе ги имате книгите што требаше A^1^T^E^A^M да ви ги даде, а можеби не. Но како и да е... за сите што ги немаат, а сакаат да научат нешто повеќе за HTML можат да се послужат со следниве материјали.
Без гајле, материјалите не се комерцијални - направени се за едукативни цели и за користење во некои српски факултети. Материјалите се на српски јазик и би требало лесно да се снајдете.
Има и за HTML и за CSS материјали, па бидејќи тие две работи обично одат заедно, би требало учењето да ви биде поинтересно и покорисно.

1. Увод во HTML (со примери)
2. HTML Програмирање
3. CSS Прирачник

Се надевам дека колку-толку овие материјали ќе бидат корисни како за почетници така и за оние кои се малку поискусни во оваа работа и сакаат да го обноват своето знаење со содржини на српски јазик. Поздрав и Have A Nice Reading ;)


P.S И уште нешто: Кога ќе ја отпакувате " Увод во HTML (со примери) " (со WinRAR или WinZIP) во новоотпакуваниот фолдер побарајте го фајлот " op-html.html " - тоа е почетната страница.
 

SwIPE

Intern
29 мај 2007
346
5
Ve pozdravuvam i go poddrzuvam gestot da im se pomaga na drugite. Ne e loso sekoj sto ima nekakva literatura da ja ponudi na forumov. Vsusnost i za toa sme tuka-da si pomagame. Ako na nekoj drug mu treba bilo kakva literatura slobodno neka mi se obrati
На пример каква литература ти треба ?

BTW... About Your Signature: Алберт Ками - така ? :LOL:
 

GargamelX

Intern
19 јануари 2008
51
1
Можеби веќе ги имате книгите што требаше A^1^T^E^A^M да ви ги даде, а можеби не. Но како и да е... за сите што ги немаат, а сакаат да научат нешто повеќе за HTML можат да се послужат со следниве материјали.
Без гајле, материјалите не се комерцијални - направени се за едукативни цели и за користење во некои српски факултети. Материјалите се на српски јазик и би требало лесно да се снајдете.
Има и за HTML и за CSS материјали, па бидејќи тие две работи обично одат заедно, би требало учењето да ви биде поинтересно и покорисно.

1. Увод во HTML (со примери)
2. HTML Програмирање
3. CSS Прирачник

Се надевам дека колку-толку овие материјали ќе бидат корисни како за почетници така и за оние кои се малку поискусни во оваа работа и сакаат да го обноват своето знаење со содржини на српски јазик. Поздрав и Have A Nice Reading ;)


P.S И уште нешто: Кога ќе ја отпакувате " Увод во HTML (со примери) " (со WinRAR или WinZIP) во новоотпакуваниот фолдер побарајте го фајлот " op-html.html " - тоа е почетната страница.
Брат јас ги данлодирав ама немам таква програма за да ги отворам:zbunet3:
Не ми се данлодираа ниту во RAR ниту во ZIP...
Едноставно непознат фаил:zbunet3:
А баш ке ми беше мило да ги пролистав книгите:(:(:(
Ако знае некаој како можам да го решам проблемот нека не штеди знаење!!!:bye1:
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
za da mozes da gi citas tie fajlovi ke ti treba pdf reader, kako sto e Foxit Reader
pozz
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,737
Мислења
856,421
Членови
29,741
Најнов член
Bitpb
На врв Дно