• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

HTC Touch Diamond официјално во продажба

  • Ја почнал/а темата Vendetta-88
  • Време на почнување
  • Ја почнал/а темата
  • #1
V

Vendetta-88

Гостин
HTC Touch Diamond кој што беше претставен претходниот месец е пуштен во продажба на светскиот пазар и тоа со цена измеѓу 500 и 600 евра.

Некои од главните технички спецификации на овој touch телефон се:
- Димензии од 102 x 51 x 11 mm, тежина 110 грама
- 2.8 инчен дисплеј осетлив на допир со VGA резолуција (640 x 480 пиксели) и навигациски копчиња осетливи на допир
- Qualcomm процесор со работна френквенција од 528 MHz
- 256 MB ROM, 192 MB RAM и 4 GB вградена меморија
- Windows Mobile 6.1 Professional оперативен систем со TouchFLO 3D интерфејс
- 3.2 мегапикселна камера со автофокус и секундарна VGA камера
- Wi-Fi (802.11b/g), 3G (HSDPA со брзина на download до 7.2 Mbps и видеотелефонија), GPS и A-GPS, ФМ радио, сензор за авто-ротација...

 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,727
Мислења
856,117
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно