1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

HTC One M10

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од maci92, 16 Март 2016.

 1. maci92

  maci92
  Intern

  23
  10
  22 Јануари 2014
  Машко
  [​IMG]

  Новиот модел, кој веројатно ќе го носи името HTC 10 или HTC M10, би требало да донесе „неверојатни, прво-класни камера од предната и задната страна“.

  Ова не е првпат HTC да се фали со камерите на засега мистериозниот уред. Она што го знаеме е дека камерата од задната страна најверојатно ќе биде со резолуција од 12 мегапиксели и Ultrapixel технологија, како и двотонски LED блиц.

  Предната камера се очекува да биде со резолуција од 8 мегапиксели, и да биде драстично подобра од минатите HTC One M9 и M8.

  Меѓу останатите спецификации се 5,1 инчен екран со QuadHD резолуција од 2560 x 1440 пиксели, quad-core Snapdragon 820 процесор кој ќе работи на 2,3GHz и 4GB RAM.
  Официјалната презентација ќе биде на 19-ти април, а продажбата би требала да започне истиот месец.


  Извор: http://zazabava.com/
   
  На tomi и uwemi им се допаѓа ова.
 2. Piwcho

  Piwcho
  Gaining Experience

  394
  255
  13 Јули 2015
  Машко
  Сaмo некa пoрaбoтaт и нa бaтеријaтa. Секoгaш тoa му билo слaбa тoчкa.
   
  На SiPy` и Costigan_Jr им се допаѓа ова.
 3. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,166
  3,523
  7 ноември 2014
  Машко
  Фотографијата нема врска со One M10, а текстот е примарно за камерата. Рано е тема за овој уред.

  И статијата е украдена од gsm.mk :)
   
 4. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,974
  2,947
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
 5. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,779
  27,501
  4 Септември 2008
  Ццц срамота, немаа гз да идат на својот заштитен знак, M - серија од HTC е срамота да нема стeрео предни звучници....
   
  Последна промена: 16 Март 2016
  Sukhoi, esquimaux, cipiripi и на уште 1 им се допаѓа ова.
 6. Paket

  Paket
  Баниран/a

  16
  14
  22 ноември 2015
  Машко
  Па видеа што корисниците сакат, кој друг имаше стерео НИКОЈ, што фајде од нив?
   
  На voah му/ѝ се допаѓа ова.
 7. cele_x

  cele_x
  Gaining Experience

  348
  472
  2 Септември 2012
  Машко
  На maci92 и goran_oh им се допаѓа ова.
 8. bobson

  bobson
  Gaining Experience

  794
  431
  29 Јануари 2009
  Ептен ќе ме разочараат ако ги изостават предните стерео звучници.

  Овој телефон е единствената причина зашто досега не земав S7 Edge, ок реално не очекувам да е подобар од самсунгот НО после скоро 3 години поминати со One M7 предните звучници итекако ми се приоритет.

  Голем дел од телефоните со кој сум бил во контакт ми звучеле катастрофално лошо и не би можел да се навикнам на тој "бунар" звук.
   
 9. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,237
  3,617
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Не знам дали си користел со предни звучници, ама многу менува при слушање музика или гледање видео. Звукот не е пригушен, туку насочен кон корисникот. Особено кај НТС тоа им беше веројатно најсилна страна.

  На НТС уствари ланскиот флегшип им беше тоа срањето А9?
   
  Sukhoi, Govedo, psyside и на уште 1 им се допаѓа ова.
 10. Paket

  Paket
  Баниран/a

  16
  14
  22 ноември 2015
  Машко
  све е океј, али кој доби повеќе успех, с7 без, ајфон 6с без, лг л5 без, или м9 со ?

  друга ми беше поентата, не проаѓа добро кај народо, или проаѓа ама ксј многу мал дел.
   
 11. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,237
  3,617
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Па не објективно ги цениш, ѓубрето НТС не помина добро затоа што скоро секаде имаше компромис освен кај звукот, на сите рецензии тие звучници беа референтни звучници за мобилен телефон. Другите ствари НТС ги покака, и тоа се' повеќе после М8.

  Да не ме сватиш погрешно, зборам конкретно за предни стерео звучници во контекст на погорните мислења, не општо за уредите на НТС.
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Paket

  Paket
  Баниран/a

  16
  14
  22 ноември 2015
  Машко
  Заради тие звучници они ногу други работи жртвува, поголеми безели, фингер принт..
  [​IMG]
   
  На tupacan му/ѝ се допаѓа ова.
 13. boro1

  boro1
  Practice makes perfect

  1,636
  1,301
  13 Август 2009
  Машко
  Уште ли постои ХТЦ??
   
  На Necromancer му/ѝ се допаѓа ова.
 14. aleksuperior

  aleksuperior
  On your way to fame

  663
  904
  6 Декември 2012
  Машко
  Официјални слики за новинари:

  HTC 10
  [​IMG]

  Сите бои кои ќе бидат достапни
  [​IMG]
   
  maci92, Necromancer и на mviktors им се допаѓа ова.
 15. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,779
  27,501
  4 Септември 2008
  RIP
   
  На Boldozer му/ѝ се допаѓа ова.
 16. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,606
  3,538
  11 Декември 2008
  Машко
  HTC не ги мењаат иконките како што телма не менуваше студио 15 години.

  Исто и најтапа позадини имаат, на прв поглед имаат очаен изглед и губат муштерии. Дизајнот исто така нај некомпактни (додуше и сони не се нешто подобри), уште им штрчат пластики горе и доле по 2 сантима, за телефон од 5 инчи имаш чувство дека е 6 инчен.
   
  На uwemi и Boldozer им се допаѓа ова.
 17. AlexM

  AlexM
  On your way to fame

  955
  519
  14 Јануари 2009
  Воопшто не интересен телефон. Coolpad Porto ми беше поинтересен кога го видов. ТАПА
  HTC продолжува да разочарува, некогаш омилен бренд ми беше кога беа иновативни.
   
  На uwemi му/ѝ се допаѓа ова.
 18. gdamjan

  gdamjan
  On your way to fame

  2,271
  552
  3 Април 2008
  Се чини дека сепак HTC 10 наиде на многу позитивен прием од „критиката“ … освен цената пошо е скоро иста цена со S7 Edge.

  Тоа што ме изненади е дека веќе има TWRP за него.
   
 19. Molec

  Molec
  Unstoppable

  1,361
  2,172
  18 Мај 2011
  Машко
  Све ме занима
 20. Mikaxsus

  Mikaxsus
  Gaining Experience

  273
  221
  19 Јануари 2016
  Машко
  Од што читам вака од нет, една квота ми дојде на ум "HTC 10 is the iPhone SE for android fans?"
   
 21. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,779
  27,501
  4 Септември 2008
  S7 Edge ги направи сите други телефони само просечно - добри иако HTC 10 според мене е одличен, од аспект на напредок према M9 (генерално)
   
  farkizz, Sukhoi, STEFF и на уште 1 им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...