• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

HP Workstation Z620 - Xeon E5-1603, 32Gb DDR3 ECC, VGA NVIDIA QUADRO K2000

  • Ја почнал/а темата
  • #1

CyberTm

Gaining Experience
21 ноември 2009
448
90
Ми треба проценка за HP Workstation Z620, во одлична состојба со следниве спецификации

CPU: Intel Xeon E5-1603 (Quad Core 2.80 GHz, 10 MB Cache)
RAM: Samsung 4 x 8Gb DDR3 ECC (32Gb), Max Size 96Gb DDR3 ECC
VGA: NVIDIA QUADRO K2000 2Gb GDDR5
CPU Socket: LGA2011
Chipset: Intel C602
Ethernet Controller(s): Intel 82574L, Intel 82579LM
OS (со налепница): Windows 10 pro 64bit


После добиена проценка ќе се одлучи дали ќе оди на продажба.
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,348
10,390
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
14.000, доколку е со јасно и исправно потекло
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

CyberTm

Gaining Experience
21 ноември 2009
448
90
Надограден со повеќе меморија, вкупно има 48Gb DDR3 (6 x 8Gb DDR3).

Цена 20000 ден.
 
Последна промена:

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,655
Мислења
829,833
Членови
28,661
Најнов член
Zokibebrat
На врв Дно