• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

HP сервис

  • Ја почнал/а темата
  • #1

MARTIN_MKD

Intern
27 ноември 2007
419
2
Дали знае некој каде кај нас сервисираат HP преносни компјутери?

Благодарам однапред
 
M

Mr.Alien

Гостин
ПАКОМ има сервис за HP, само не знам дали е само за принтерите. Провери. Секако, и во НЕОКОМ распрашај се.
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Да провериш во Паком или Логин Системи, тие се овластени за HP за Македонија.
 

DaDo|BT

Intern
21 септември 2007
258
13
dad0bt.blogspot.com
Дали знае некој каде кај нас сервисираат HP преносни компјутери?

Благодарам однапред
неоком ... ама воопшто не сум задоволен од нив. цел распуст лап топот седеше во нив , и ми го вратија ми викаат цитат:Дијагноза:Скршена матична плоча .... а го ставиф на струја , и работеше :LOL: после го однесоф во Битолскиот Anhoch ( кај слободан ) и виде дека биле само кулерите , зато исклучвал:))
 

igorkrst

Intern
13 јули 2007
400
1
нас Хермес Плус ни ги поправаше HP машините, додека не се префрливме на на Dell. С
 
  • Ја почнал/а темата
  • #8

MARTIN_MKD

Intern
27 ноември 2007
419
2
Фала на сите за предлозите инаку проблемот е во тоа што после некое време од вклучувањето на лаптопот посебно во топла просторија ќе се блокира и целиот дисплеј ке се направ во коцки. Ништо не реагира и мора со подолго држење на повер копчето да се изгаси и пак да се стартува. Претпоставувам дека нешто со температурата не е во ред, загрева или процесорот или околу графичката. Ја проверував температурата со разни програмчиња а и во биосот не покажува дека е многу висока (мислам дека околу 40 се движеше).
Уште еднаш фала и по се изгледа ке мора да се моткам по сервистите.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,057
Мислења
861,177
Членови
29,914
Најнов член
Jinzoo
На врв Дно