• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проценка HP ProDesk 600 G1 SFF

  • Ја почнал/а темата
  • #1

KalEl

Gaining Experience
20 август 2011
480
83
Ново Лисиче
KalEl's setup  
Processor & Cooler
Core2Quad Q9400 & DeepCool Ice Wind Pro
Motherboard
Asus P5Q3 Deluxe
Storage
SSD Crucial BX100 250 GB & Hitachi 1 TB
PSU
GlacialPower GP-PS550BP 550W
RAM
4 x 1GB Kingston DDR3
Video card
Sapphire 260X 2GB DDR5
Case
CoolerMaster Centurion
Mouse
Gigabyte GM-M6880
Keyboard
A4 Tech X7 G800V
Audio
Philips LX3900SA
Monitor
Samsung SyncMaster P2450
OS
Windows Enterpraise 8.1 64bit
Ве молам проценка на HP ProDesk 600 G1 SFF, има опција за два процесора оргиналот кој е Celeron G1840 или со I5 4440S, 6GB Ram DDR3, HDD Hitachi 160GB и WD Blue 320GB куќиштето е идеално за HTPC, би ве замолил за проценка со двата процесора, по ваша желба може да се замени и HDD на пример со 1ТБ, да се додаде SSD, може да си додадете по ваша желба и графичка карта ама проблемот е што собира само графички картици со низок профил, Ram подржува до 16ГБ, компјутерот е во одлична состојба моментално постов го пишувам од него, еве и некоја слика за да видите за што поточно станува збор. 1.jpg 2.jpg 3.jpg
 
  • Ја почнал/а темата
  • #2

KalEl

Gaining Experience
20 август 2011
480
83
Ново Лисиче
KalEl's setup  
Processor & Cooler
Core2Quad Q9400 & DeepCool Ice Wind Pro
Motherboard
Asus P5Q3 Deluxe
Storage
SSD Crucial BX100 250 GB & Hitachi 1 TB
PSU
GlacialPower GP-PS550BP 550W
RAM
4 x 1GB Kingston DDR3
Video card
Sapphire 260X 2GB DDR5
Case
CoolerMaster Centurion
Mouse
Gigabyte GM-M6880
Keyboard
A4 Tech X7 G800V
Audio
Philips LX3900SA
Monitor
Samsung SyncMaster P2450
OS
Windows Enterpraise 8.1 64bit
Ве молам проценка на HP ProDesk 600 G1 SFF, има опција за два процесора оргиналот кој е Celeron G1840 или со I5 4440S, 6GB Ram DDR3, HDD Hitachi 160GB и WD Blue 320GB куќиштето е идеално за HTPC, би ве замолил за проценка со двата процесора, по ваша желба може да се замени и HDD на пример со 1ТБ, да се додаде SSD, може да си додадете по ваша желба и графичка карта ама проблемот е што собира само графички картици со низок профил, Ram подржува до 16ГБ, компјутерот е во одлична состојба моментално постов го пишувам од него, еве и некоја слика за да видите за што поточно станува збор.Погледнете го атачментот 102972Погледнете го атачментот 102973Погледнете го атачментот 102974
Бумп

Sent from my M2101K6G using Tapatalk
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,062
Мислења
861,293
Членови
29,919
Најнов член
ile009
На врв Дно