1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

HP ProBook 640 G1

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Jedah, 18 Април 2019.

 1. Jedah

  Jedah
  Practice makes perfect

  881
  1,309
  6 ноември 2007
  HP ProBook 640 G1 14"

  Processor: Intel Core i3-4000M Haswell 4th Gen (2.40 GHz, 3 MB Cache, 22 nm, 37 W)
  Memory: 4GB, 1600MHz DDR3 (1 slot free)
  Hard drive: 500Gb SATA Western Digital Blue
  Chipset: Mobile Intel HM87
  Graphics: Intel HD Graphics 4600
  Screen size (diagonal): 14.0" (35.56 cm) Mate LED HD WXGA (1366x768)
  Webcam: 720p HD
  Networking: Ethernet, 802.11n Wi-Fi, Bluetooth, mobile broadband
  Port: VGA, DisplayPort, 4 x USB 3.0 (1 with charge), SD card reader
  Fingerprint Reader
  Case Material: polycarbonate ABS
  Operating System: Windows 7 pro (64-bit) со лиценца, upgradable to Win 8.1/Win 10 Support

  • Купен од форумов пред неполн месец.
  • Екстра сочуван лаптоп. Како Нов
  • Модел од бизнис класа со Docking station slot, премиум изработка и карактеристики
  • Лесен пристап до сите компоненти. CPU, Cooler, RAM, mSATA, WLAN module, HDD….
  • Можност за надградба со HDD caddy (SSD/HDD combo) 6.0Gb/s interface
  • Батерија не држи треба да се промени.

  Лаптоп+Адаптер+Торба

  Цена за брза продажба
  6000ден.

  1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg 8.jpg 9.jpg 10.jpg a.jpg b.jpg
   
  На Tawe, DaVoRkNe, Peceto и уште 4 други им се допаѓа ова.
 2. Jedah

  Jedah
  Practice makes perfect

  881
  1,309
  6 ноември 2007
  Резервирано
   
Слични теми
 1. Whisky Vishera
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,126
 2. tupacan

  Продадено HP ProBook 470 G3

  Одговори:
  4
  Прегледи:
  685
 3. Whisky Vishera
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  473
 4. Roncic
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,223
 5. CyberTm
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  457
Вчитување...

Сподели

Вчитување...