• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

HP p3010/3015dn

  • Ја почнал/а темата
  • #1

philldm

Intern
29 јануари 2018
43
14
Здраво. Дали некој од вас знае каде би можело да се набави фолија за фузерот на HP p3010/3015dn моделите. Во ХП Стор во Скопје нудат само сет за поправање на фузерот, кој што вклучува само една фолија, а мене ми требаат повеќе, следствено не ми одговора, бидејќи би било премногу скапо да се купуваат така. Сликата од фолијата е прикачена. Благодарам за било каква помош или совет.
 

Атачменти

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,204
10,132
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Таа фолија е наменски дел и нејзе ја добиваат само овластените сервисери на HP, по парт намбер и по интерен канал. Мислам дека не можеш да набавиш поголема количина ако не си овластен HP сервисен центар. Не верувам дека ја има јавно за продажба. Ако можеш да го дознаеш парт намберот па да пребараш на интернет....
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,560
Мислења
820,545
Членови
28,218
Најнов член
macika
На врв Дно