Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Продадено HP Omen 15 en0001nia r7 4800h, 1660ti, 144hz ips, 16gb, 500gb

Статус
Затворена за нови мислења.

baz

Intern
26 август 2011
86
30
baz додаде нов оглас:

HP Omen 15 en0001nia r7 4800h, 1660ti, 144hz ips, 16gb, 500gb - Проценка

Проценка на лаптоп купен 14.06.21 од Телеком, со кутија и сите аксесоари, гаранција има до 14.06.24 од телеком а од HP уште една година (може да се продолжи до истиот датум до кога важи гаранцијата од Телеком) но отворен е сега во ноември за да се исчисти и смени термална паста но нигде не видов ознаки за void warranty така да незнам дали гаранцијата важи? Користен е 99% од времето на посебен монитор, тастатура и маус на просечни температури од 45 степени на процесорот и 44 на графичката...

Видете го целиот оглас...
 

damil

Practice makes perfect
2 јануари 2015
1.057
1.331
Страшно квалитетен лаптоп, немам сретнато подобро изработен и склопен во последниве неколку години. Посветено е многу внимание на ладењето.

Чисто да не го измеша некој со ефтините лаптопи....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.519
Мислења
964.178
Членови
34.887
Огласи
2.610
Најнов член
aleksimonovski
На врв Дно