• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

HP officejet K80 (Промена на јазик)

  • Ја почнал/а темата
  • #1

samoil

Intern
1 мај 2007
53
0
Имам HP officejet K80, го добив од германија така да се е на германски, дали некој знае дали може да се промени јазикот на менито ???
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,420
1,175
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Еве ти тука софтвер и драјвери на англиски и др. јазици.
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Друже не верувам дека некој знае,може го нема тој принтер,и му е на друг јазик,единствено како можам да ти помогнам е да ти кажам да преведеш менито во речник,еве ти тука,
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,420
1,175
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Пробај да го најдеш низ менито ова:
Zunge или Sprache
Тоа би требало да значи јазик на германски. Ако го најдеш провери кои јазици ги има и смени.
Така би можело да се промени јазикот доколку постои.
Доколку не постои англиски јазик за менито - тогаш процедурата е посложена. Ќе треба да се пристапи софтверски до принтерот и да се надогради (доколку е возможно).
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,776
Мислења
850,314
Членови
29,472
Најнов член
Горјан Стојчев
На врв Дно