1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка HP Officejet 6500 Wireles

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од coNNectMKD, 11 Јули 2019.

 1. coNNectMKD

  coNNectMKD
  Gaining Experience

  394
  309
  13 Март 2017
  Машко
  Го имам земено пред скоро година дена, не ми е користен ни еднаш бидејќи кога го земав (поклон) немав таков кабел и го тргнав на страна, скроз го забораив. Колку е користен предходно, незнам.

  Треба адаптер/кабел кој го немам (32V - 2A)

  Колку вреди? Wireless е, двостраничен колор, принтер/скенер/факс.
  [​IMG]
  [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
 2. VerifiedUsers Overlay
  skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,157
  3,299
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Ако не се лажам ова не е ласер, така?
   
 3. coNNectMKD

  coNNectMKD
  Gaining Experience

  394
  309
  13 Март 2017
  Машко
  Стварно незнам, го неам запалено..
   
 4. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,069
  4,360
  28 oктомври 2008
  Може си го земал лани, ама ова е десет години стар модел. Главно прашање е колку е користен претходно (како што и самиот велиш) колку реално седел без да се пушти, и дали бил работен па оставен, значи поголем проблем од адаптерот ти е главата.
  Сет кетриџи кинески се 10-15 евра, оригинали од 50-60 евра. Адаптерот е исто 15 евра, а главата на Али ја има за 20-на евра. Во старт, тоа е трошок од минимум 50-на евра. Нови принтери во оваа класа се од 7500-9000 денари.
  Според мене, 2000-2500 би била максималната проценка, доколку се најде јунак да се обиде да го оживее:)
   
 5. coNNectMKD

  coNNectMKD
  Gaining Experience

  394
  309
  13 Март 2017
  Машко
  Па и тоа ми беше реално прашањето, дали реално вреди нешто и дали воошто има шанси да го купи некој. А да уложувам за кетриџи и адаптер не планирам зошо стварно неам потреба од вакво нешто..
   
Слични теми
 1. samoil
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,406
 2. AirCrack
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  896
 3. eminem
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  970
 4. mendi19
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  1,143
 5. ImWiked
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  280
Вчитување...

Сподели

Вчитување...