• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

HP Laserjet 1012 Vista problem

  • Ја почнал/а темата
  • #1

mztrifunovski

Intern
20 февруари 2008
272
2
Od koga staviv Vista go imam ovoj problem. Za printerot nema izdadeno driveri od HP za vista i vikaat ke bilo soooooooon. Epa kolku e toa sooon, ne mozam da cekam. Gledav neso po stranive so nekoi tweakovi, probav sve ama niso ne pali. Daj pomagajte luge.:ermm:
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,802
78
Еве гледав на нет стварно нема за Виста драјвер чудно како да не ги пуштиле од ХП?Гледав нешто со пачови ама нема.Или почекај да ги направат за Виста или Зошто не пробаш да инсталираш драјвери за хп па Виста има нели Апдејт менаџер па тој ако детектира проблем со драјвер самиот се апдејтува пробај така
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

mztrifunovski

Intern
20 февруари 2008
272
2
Probav, nejke, ne ja pusta instalacijata.


Nekogas mi ide da ja izbrisam Vistava
 

bons

Gaining Experience
9 април 2007
242
67
Toa Soon нема да биде никад, правев муабет со техничка поддршка на HP и нема абер, инаку користам LaserJet 1000, но јас успеав некако да го средам пробелмот, иди во Device Manager, десен клик на принтерот и Update Driver, нормално со ставено CD со драјверите за XP, и не би требало да имаш мака.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,048
Мислења
860,925
Членови
29,909
Најнов член
Klosus
На врв Дно