1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено HP G5 250 i5 6200u/Radeon 330M 2gb/4gb/120+500gb

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Mario.Bog, 19 oктомври 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Mario.Bog

  Mario.Bog
  Gaining Experience

  854
  424
  15 Декември 2013
  Машко
  Се продава лаптопот од насловот, иначе лаптопот е со следниве спецификации:

  CPU:i5 6200u
  GPU: Radeon 330M 2gb
  RAM: 4gb ddr3l
  DISPLAY: 15,6" 1366x768
  STORAGE: 120gb ssd verbatim vi500 ново со 2 години гаранција + 500gb toshiba hdd со 50 денови активно користење
  Батеријата си држи како нова, затоа што лаптопот е ептен малце користен. Иначе во пракса држи околу 3-3.5 часа, а со екстерен монитор/тв до 5 часа.

  Цена 15000 денари.
   
 2. Mario.Bog

  Mario.Bog
  Gaining Experience

  854
  424
  15 Декември 2013
  Машко
  Еве некоја слика, сега приметив дека има флека, иначе лаптопот го користеше девојка ми и оставила памукце со ацетон и се направи флека. :) IMG_20191020_192439.jpg IMG_20191020_192536.jpg IMG_20191020_192629_1.jpg
   
 3. Mario.Bog

  Mario.Bog
  Gaining Experience

  854
  424
  15 Декември 2013
  Машко
 4. Mario.Bog

  Mario.Bog
  Gaining Experience

  854
  424
  15 Декември 2013
  Машко
  Ајмо за истата цена со 8гб рам :)
   
 5. Mario.Bog

  Mario.Bog
  Gaining Experience

  854
  424
  15 Декември 2013
  Машко
  Последна цена 13к со 4гб, а 14к со 8гб
   
 6. Mario.Bog

  Mario.Bog
  Gaining Experience

  854
  424
  15 Декември 2013
  Машко
Слични теми
 1. d_yor8
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,193
 2. Banjifiko
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  867
 3. Skorp
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  573
 4. mnikolce
  Одговори:
  18
  Прегледи:
  1,958
 5. Uber-

  Проценка HDD 500 GB

  Одговори:
  12
  Прегледи:
  812
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...