1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проблем Hp envy x360 low memory

Дискусија во форумот 'Преносни компјутери и таблети' започната од Иванчо, 9 Септември 2019.

 1. Иванчо

  Иванчо
  Gaining Experience

  291
  355
  22 Мај 2013
  Машко
  Веб-администратор,
  Имам Hp Envy X360 16gb ram i7 processor, ми направи проблем при употреба на Microsoft Publisher, каде при отворен фајл од скоро 1гб ми напиша low memory, please close some programs а јас ништо друго немав отворено. ИСТО не ги отвараше некои од сликите во публишер... Па не го зачувуваше фајлот какп треба, па го исклучуваше...
  Пробав преку опцијата за зголемување на рамот во performanse го зголемив на макс 15.000 исто проблем со кочење
  П. С Microsoft не ми е лиценциран
   
 2. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,016
  6,835
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Уклучи Page File, system managed.
   
  На Иванчо му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Иванчо

  Иванчо
  Gaining Experience

  291
  355
  22 Мај 2013
  Машко
  Веб-администратор,
  За што служи тоа, искрено првпат слушам, и каде се наоѓа
   
 4. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,016
  6,835
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
 5. Иванчо

  Иванчо
  Gaining Experience

  291
  355
  22 Мај 2013
  Машко
  Веб-администратор,
 6. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,016
  6,835
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Нема гајле, ако ти е сепак наместено на System Managed, тогаш намести го мануелно. На пример 8000 initial size, 64000 maximum. Сепак провери дали е уклучено system managed.
   
 7. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,013
  536
  12 Април 2017
  Машко
  Page File најчесто е по дефаулт оклучено на System Managed, така да тоа најферојатно нема да му помогне.

  Незнам како фајл од 1ГБ користи скоро 16ГБ РАМ.
   
Слични теми
 1. AMD_fan
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,200
 2. theMAD
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  1,482
 3. -={K-O-R-U-N}=-
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  305
 4. Futurelakimens
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  1,144
 5. gOJDO
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  1,374
Вчитување...

Сподели

Вчитување...