1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка HP ENVY X360 I7 16 GB RAM

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Иванчо, 6 oктомври 2019.

 1. Иванчо

  Иванчо
  Gaining Experience

  270
  325
  22 Мај 2013
  Машко
  Веб-администратор,
  лаптоп хп енвај x360, touch screen, 16gb ram, i7, GeForce plus uste edna, 500gb ssd купен во јуни оваа година, bang and olufsen звучник
  Лиценциран windows
  Гаранција до јуни 2020
  Kupen од нептун
  На екран има точка (заглавен пиксел) се познава на црвена бела и на сина позадина
  Проценка за продажба
   

  Прикачени датотеки:

  Последна промена: 7 oктомври 2019
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,949
  12,252
  23 Јануари 2008
  Манга
  Дади точна спецификација за да може да се даде проценка: кој процесор, какво ССД, каков екран, каква графичка и т.н.
   
  На gocetan му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Иванчо

  Иванчо
  Gaining Experience

  270
  325
  22 Мај 2013
  Машко
  Веб-администратор,
  OS Name Microsoft Windows 10 Home
  Version 10.0.18362 Build 18362
  Other OS Description Not Available
  OS Manufacturer Microsoft Corporation
  System Name DESKTOP-L3OF330
  System Manufacturer HP
  System Model HP ENVY x360 Convertible 15-cn1xxx
  System Type x64-based PC
  System SKU 5KU54EA#ABB
  Processor Intel(R) Core(TM) i7-8565U CPU @ 1.80GHz, 1992 Mhz, 4 Core(s), 8 Logical Processor(s)
  BIOS Version/Date Insyde F.12, 08/11/2018
  SMBIOS Version 3.0
  Embedded Controller Version 70.71
  BIOS Mode UEFI
  BaseBoard Manufacturer HP
  BaseBoard Product 850D
  BaseBoard Version 70.71
  Platform Role Mobile
  Secure Boot State On
  PCR7 Configuration Elevation Required to View
  Windows Directory C:\WINDOWS
  System Directory C:\WINDOWS\system32
  Boot Device \Device\HarddiskVolume1
  Locale Обединето Кралство
  Hardware Abstraction Layer Version = "10.0.18362.387"
  Username DESKTOP-L3OF330\Ivanco
  Time Zone Central European Summer Time
  Installed Physical Memory (RAM) 16.0 GB
  Total Physical Memory 15.8 GB
  Available Physical Memory 9.86 GB
  Total Virtual Memory 18.2 GB
  Available Virtual Memory 9.87 GB
  Page File Space 2.38 GB
  Page File C:\pagefile.sys
  Kernel DMA Protection Off
  Virtualisation-based security Not enabled
  Device Encryption Support Elevation Required to View
  Hyper-V - VM Monitor Mode Extensions Yes
  Hyper-V - Second Level Address Translation Extensions Yes
  Hyper-V - Virtualisation Enabled in Firmware Yes
  Hyper-V - Data Execution Protection Yes
   
 4. Иванчо

  Иванчо
  Gaining Experience

  270
  325
  22 Мај 2013
  Машко
  Веб-администратор,
  Друго инфо дополнително да барам
   
 5. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,949
  12,252
  23 Јануари 2008
  Манга
  Да, види каква графичка има, на која резолуција е екранот и какво ССД има.
  Симни некоја паликација како AIDA64 за да можеш да ги извадиш тие детаљи.
   
  DrMTR, gocetan и на Иванчо им се допаѓа ова.
 6. Иванчо

  Иванчо
  Gaining Experience

  270
  325
  22 Мај 2013
  Машко
  Веб-администратор,
  Утре, сеа веќе исклучив
   
 7. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,949
  12,252
  23 Јануари 2008
  Манга
 8. Иванчо

  Иванчо
  Gaining Experience

  270
  325
  22 Мај 2013
  Машко
  Веб-администратор,
 9. Иванчо

  Иванчо
  Gaining Experience

  270
  325
  22 Мај 2013
  Машко
  Веб-администратор,
  Слики
  Понуди со цена инбокс
   

  Прикачени датотеки:

 10. Иванчо

  Иванчо
  Gaining Experience

  270
  325
  22 Мај 2013
  Машко
  Веб-администратор,
 11. Иванчо

  Иванчо
  Gaining Experience

  270
  325
  22 Мај 2013
  Машко
  Веб-администратор,
 12. Иванчо

  Иванчо
  Gaining Experience

  270
  325
  22 Мај 2013
  Машко
  Веб-администратор,
 13. Иванчо

  Иванчо
  Gaining Experience

  270
  325
  22 Мај 2013
  Машко
  Веб-администратор,
  ---HP ENVY X360---
  Ekran: 15"со допир
  RAM: 16gb- DDR4
  Processor: i7-8565u
  Графичка: Nvidia Gforce MX250 4GB
  Intel UHD Graphics 620
  Хард Диск: 512SSD
  Windows Home Edition Лиценциран
  Fingerprint ID
  Bang & Olufsen звучници
  Алуминиумско кукиќиште
  38.500 ДЕНАРИ/ Замена за друг
   
Слични теми
 1. AMD_fan
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,193
 2. theMAD
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  1,472
 3. -={K-O-R-U-N}=-
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  301
 4. Futurelakimens
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  1,110
 5. Иванчо
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,366
Вчитување...

Сподели

Вчитување...