1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

HP Envy 13 - i7-8550U | 8GB | MX150

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Futurelakimens, 23 Јануари 2019.

 1. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  980
  524
  12 Април 2017
  Машко
  Лаптопот е користен помалку од два месеци, така да мислам дека нема потреба да закачам слики, ако имате прашања слободно прашајте и ќе ви одговорам. Исто така ако некој сака да се увери дека се е добро, можам да пратам слики. Исто така и ташната што ми е за него иде заедно.
  Моментално има инсталирано Линукс, ама ако му се инсталира Windows 10 Home ќе си повлече сам лиценца.

  HP ENVY Silver 13-ah0024nn 13,3"Full HD / i7-8550U/8GB/512GB SSD/GF MX150-2GB/WIN 10 Home / 3Y (4RP84EA)
  Bag HP CASE 15,6"-ORANGE(Y4T23AA)

  Лаптопот е 100% како нов со 3 години гаранција.
  Цена: 65,000 - или 13% попуст спрема продажни цени.
  Се продава поради потреба на пари.
   
  На Goran80 и dekomote им се допаѓа ова.
 2. worker_x

  worker_x
  Gaining Experience

  357
  358
  17 Март 2010
  Машко
  SSD - то е SATA, или NVMe (PCIe)?
   
 3. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  980
  524
  12 Април 2017
  Машко
  NVME 512GB
   
  На worker_x му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  980
  524
  12 Април 2017
  Машко
  Еве ви и слкички
   

  Прикачени датотеки:

  На Zeddomazed му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  980
  524
  12 Април 2017
  Машко
 6. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  980
  524
  12 Април 2017
  Машко
  П.С. Ако некој е заинтересиран, слободно нека предложи цена во ПП.
   
 7. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  980
  524
  12 Април 2017
  Машко
 8. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  980
  524
  12 Април 2017
  Машко
 9. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  980
  524
  12 Април 2017
  Машко
  55,000 - Ако не се продаде уште некој период ќе го тргнам огласот
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  980
  524
  12 Април 2017
  Машко
  Лаптопот не е продаден. Темата може да се заклучи. Се тргнува од продажба.
   
Слични теми
 1. AMD_fan
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,193
Вчитување...

Сподели

Вчитување...