1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено HP EliteDisplay S240uj: 24" QHD IPS LED, USB-C Wireless charging, Bang & Olufsen audio

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gOJDO, 14 Јануари 2020.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,258
  13,196
  23 Јануари 2008
  Манга
  Продавам безпрекорно сочуван професионален монитор HP EliteDisplay S240uj со следниве карактеристики: 24" QHD(2560x1440) 60Hz IPS LED backlight, USB-C Wireless charging, Bang & Olufsen audio
  [​IMG]
  Цена, фиксна: 10000 денари
  075 437-061, Кирил
   
  Eddytion, gremlin и на GGTT1 им се допаѓа ова.
 2. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  424
  235
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
 3. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  424
  235
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
 4. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,258
  13,196
  23 Јануари 2008
  Манга
  „60Hz“ и „добар за гејминг“ во иста реченица може да стојат само со негација. :)

  Сликата која ја има е Стакло - Панчево, униформен и прецизен за работа. Секако можеш да гејмаш на него, но ако е само за гејминг за тие пари постојат половни монитори кои се многу подобри.
   
 5. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,258
  13,196
  23 Јануари 2008
  Манга
 6. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  424
  235
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
  mene mi e pojke za rpg i dota, sea sum na 49" tv so 32ms i sum ok za tie igri, znam deka cs i slicni nema da me usluzi, povekje mi bese muabetot tearing dali ima dodeka gejmas
  Испратено од Mi A2 Lite преку IT.mk форум апликација
   
 7. Gappo

  Gappo
  Gaining Experience

  75
  90
  20 Јануари 2016
  Машко
  Играње без tearing само на монитори со Freesync или G-sync, што мониторов ги нема.
   
  На Eddytion му/ѝ се допаѓа ова.
 8. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,258
  13,196
  23 Јануари 2008
  Манга
  Реално е спор панелот. На работа го турив како замена за 144Hz монитор. Одма се умртви DOTA-та. Значи многу е битно која референца ја имаш за споредба. Споредено со телевизорот мониторов е муња. Ама спореден со гејминг монитор со 1ms и 144Hz играта на овој изгледа ко брзо слајдшоу.
   
 9. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,258
  13,196
  23 Јануари 2008
  Манга
Слични теми
 1. -={K-O-R-U-N}=-
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  714
 2. ImTheDude
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  632
 3. ImWiked
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  621
 4. Mar tiN
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  267
 5. gOJDO
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  562
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...