1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

HP EliteDesk 800 SFF - Core i7, 16GB RAM, GTX 1050TI, 256GB SSD, 1TB HDD, Win 10 Pro

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gOJDO, 9 Јуни 2019.

 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,418
  10,985
  23 Јануари 2008
  Манга
  Продавам комплетно исправен и безпрекорно сочуван HP EliteDesk 800 SFF(Small Form Factor) со лиценсиран Windows 10 Professional X64 и следнава конфигурација:

  Mainboard: HP H87 OEM
  CPU: Core i7 4790
  RAM: 16GB DDR3-1600
  SSD: Intel SSD 5 545s 256GB, ново со 3 години гаранција
  VGA: Gigabyte 1050TI 4GB OC Low Profile, уште 5 месеци гаранција
  HDD: Western Digital 1TB Blue,
  ODD: DVD-RW x24
  OS: Windows 10 Pro x64 licensed
  [​IMG]
  Цена, фикнсо: 27000 денари
  Цена без графичка картичка: 21500 денари

  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 3 Јули 2019
  На GGTT1 и Ace Lud им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,418
  10,985
  23 Јануари 2008
  Манга
 3. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,418
  10,985
  23 Јануари 2008
  Манга
 4. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,418
  10,985
  23 Јануари 2008
  Манга
  Цена, фикнсо: 26500 денари
  Цена без графичка картичка: 21000 денари
   
 5. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,418
  10,985
  23 Јануари 2008
  Манга
  Цена, фикнсо: 26000 денари
  Цена без графичка картичка: 20500 денари
   
 6. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,418
  10,985
  23 Јануари 2008
  Манга
  Цена, фикнсо: 25500 денари
  Цена без графичка картичка, фиксно: 20000 денари
   
 7. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,418
  10,985
  23 Јануари 2008
  Манга
  Цена, фикнсо: 25000 денари
  Цена без графичка картичка, фиксно: 20000 денари
   

Сподели

Вчитување...