1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено HP EliteDesk 800 SFF - Core i7, 16GB RAM, 250GB SSD, 1TB HDD, Windows 10 Pro x64 licensed

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gOJDO, 18 Април 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,304
  10,698
  23 Јануари 2008
  Манга
  Продавам комплетно исправен и безпрекорно сочуван HP EliteDesk 800 SFF(Small Form Factor) со лиценсиран Windows 10 Professional X64 и следнава конфигурација:

  Mainboard: HP H87 OEM
  CPU: Core i7 4790
  RAM: 16GB (2x8GB) DDR3-1600
  SSD: Samsung 850 EVO 250GB
  HDD: Western Digital 1TB Blue
  ODD: DVD-RW x24
  OS: Windows 10 Pro x64 licensed
  Screenshot_20190418-233649_Gallery.jpg
  Цена, фикнсо: 22000 денари
  075 437-061, Кирил
   
  crazzyy84, shifty, gremlin и на уште 1 им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,304
  10,698
  23 Јануари 2008
  Манга
 3. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,304
  10,698
  23 Јануари 2008
  Манга
  Опција без HDD= -1500 денари
  Опција со 8GB (2x4GB) RAM = -1800 денари
  Опција со i5 4440S = -3500 денари
   
  Последна промена: 25 Април 2019
 4. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,304
  10,698
  23 Јануари 2008
  Манга
  Нова цена: 21500 денари!
  Опција без HDD= -1500 денари
  Опција со 8GB (2x4GB) RAM = -1800 денари
  Опција со i5 4440S = -3500 денари
   
 5. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,304
  10,698
  23 Јануари 2008
  Манга
 6. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,304
  10,698
  23 Јануари 2008
  Манга
 7. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,304
  10,698
  23 Јануари 2008
  Манга
 8. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,304
  10,698
  23 Јануари 2008
  Манга
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...