1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

HP EliteDesk 800 SFF - Core i5, 16GB RAM, GTX 1050TI, 120GB SSD, 500GB HDD, Win 10 Pro

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gOJDO, 9 Јуни 2019.

 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,546
  11,270
  23 Јануари 2008
  Манга
  Продавам комплетно исправен и безпрекорно сочуван HP EliteDesk 800 SFF(Small Form Factor) со лиценсиран Windows 10 Professional X64 и следнава конфигурација:

  Mainboard: HP H87 OEM
  CPU: Core i5 4570
  RAM: 16GB DDR3-1600
  SSD: Crucial BX500 120GB, купено пред пола година со двеипол години гаранција
  VGA: Gigabyte 1050TI 4GB OC Low Profile, уште 5 месеци гаранција
  HDD: Toshiba 500GB 5400rpm
  ODD: DVD-RW x24
  OS: Windows 10 Pro x64 licensed
  [​IMG]
  Цена, фикнсо: 19000 денари
  Цена без графичка картичка: 14000 денари

  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 25 Август 2019
  На GGTT1 и Ace Lud им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,546
  11,270
  23 Јануари 2008
  Манга
 3. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,546
  11,270
  23 Јануари 2008
  Манга
 4. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,546
  11,270
  23 Јануари 2008
  Манга
  Променета конфигурација
   
 5. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,546
  11,270
  23 Јануари 2008
  Манга
 6. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,546
  11,270
  23 Јануари 2008
  Манга

Сподели

Вчитување...