• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

HP Elitedesk 800, i5 4570, 6Gb DDR3, 19' LED, HD webcam

  • Ја почнал/а темата
  • #1

CyberTm

Gaining Experience
21 ноември 2009
448
92
Продавам одлично сочуван брендиран компјутер HP Elitedesk 800 G1 со следните следните спецификации:

CPU: Intel i5 4570 Quad- Core 3.2 GHz,
Memory: 6Gb DDR3 1600Mhz,
HDD: Western Digital 320 Gb,
DVD/RW

+ монитор скоро нов LG 19' LED slim,
+ HD web камера со микрофон (нова)
+ тастатура + глувче (нови)
+ лиценциран Windows

Компјутерот е тестиран, 100% исправен, тивок, комплет спремен за користење.

Бесплатна достава утре за Скопје
Цена 13500 ден фиксно

IMG_20201022_224937.jpg
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,217
10,153
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Мониторов е скоро нов?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,627
Мислења
821,973
Членови
28,272
Најнов член
coolshoeshine
На врв Дно