Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Продадено HP Elitebook 840 G2 + HP UltraSlim Docking Station

Статус
Затворена за нови мислења.

cgfreak

On your way to fame
1 октомври 2010
470
652
Дома
cgfreak додаде нов оглас:

HP Elitebook 840 G2 + HP UltraSlim Docking Station - Проценка

Молам за проценка на лаптопот и докингот од понежната половина. :)

Многу добро зачуван, со минимални знаци на користење и тоа само на гумираната страна позади мониторот, на остатокот речиси и да нема гребнатинка.
Ептен црвсто лаптопче, комплет алуминиумски, одлична тастатура со позадинско осветлување.

За батеријата не можам да извлечам точни податоци, бидејќи најчесто е кратко користен на батерија, воглавно на докинг, но некогаш при вклучување известува за low battery storage capacity...

Видете го целиот оглас...
 

Steam.

On your way to fame
31 мај 2011
985
900
Чаир
Steam.'s setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5600 w/ Deepcool AK400
Motherboard
ASUS ROG STRIX B450-F GAMING II
Storage
Samsung 970 EVO PLUS 1TB + 2TB WD20EZRX x2
PSU
Seasonic M12II 520W
RAM
16GB DDR4@2400MHz
Video card
ASUS TUF GTX 1660 Ti EVO OC
Case
CM Elite 335U
Mouse
LAMZU Atlantis Mini Pro
Keyboard
MK870 w/ JWICK Black
Audio
Xonar DGX w/ Sennheiser HD215
Monitor
BenQ XL2411P
OS
Windows 10
Која резолуција е екранот? Има повеќе опции.
 

cgfreak

On your way to fame
1 октомври 2010
470
652
Дома
По желба, второто SSD може да се замени со хард диск од 500GB.
 
Последна промена:

kolesk

On your way to fame
6 февруари 2016
419
555
Кое годиште е лаптопов?
Имам користено елитбук (поразличен од овој), и можам да кажам дека се тенкови од лаптоп.

Ќе скршам мраз со 170/80 евра, без док.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн администрација

Статистика

Теми
46.519
Мислења
964.177
Членови
34.887
Огласи
2.610
Најнов член
aleksimonovski
На врв Дно