Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

HP EliteBook 360x 1040 G6

Статус
Затворена за нови мислења.

idzek

Intern
21 ноември 2019
14
21
idzek додаде нов оглас:

HP EliteBook 360x 1040 G6 - Проценка

Дали може проценка на лаптопов:

1.6 GHz Intel Core i5-8365U Quad-Core
16GB RAM
512GB PCIe SSD.
14" 1920 x 1080 Sure View Touchscreen.
Integrated Intel UHD Graphics 620

Купен 2021 од Германија, доаѓа без кутија и гаранција. Активно користен последниве 3 години. Battery report покажува 100% ама претпоставувам е баг поради outdated drivers. Ако имате некој предлог како да проверам battery health пишите ке прикачам. Активно користење (Web browsing + office work) држи 3 сати на полна батерија...

Видете го целиот оглас...
 

RoninMK

Gaining Experience
20 април 2016
149
99
За батеријата отвори cmd како администратор и напиши наредба "powercfg /batteryreport" ќе направи извештај, си пишува каде да го најдеш.
 

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.739
1.467
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO
Пробај и со HWiNFO
 

RoninMK

Gaining Experience
20 април 2016
149
99
Буквално screenshotot што е во сликите е од тоа :)
Хммм, се извинувам не видов само прочитав :)
Чудно ама знае да згреши, евентуално да ја испразниш и наполниш, па повторно да провериш што ќе извади на следно полнење.
 

Daniel86

Epic
28 мај 2013
3.751
10.201
Скопје, Карпош 1
www.facebook.com
Daniel86's setup  
Processor & Cooler
i5 11400 & Deepcool AK620
Motherboard
Gigabyte Z590 UD AC
Storage
Samsung 980 Pro NVMe 500GB & Samsung 980 PRO NVMe 1TB & WD Blue WD10EZEX 1TB
PSU
Asus Rog Strix 850W
RAM
2X 16GB DDR4 3200MHz Kingston Fury Beast CL16 RGB
Video card
Intel UHD730 & Asus RX5700XT OC 6GB
Case
Deepcool Tesseract SW Black/Blue
Mouse
MX Master 3
Keyboard
Coolermaster Devastator 3
Audio
Kenwood KRF-V5020 + Kenwood LS76
Monitor
Philips 222EL
OS
Windows 10 Pro 64bit
Batterybar Pro.
 

idzek

Intern
21 ноември 2019
14
21
Фала на одговорите, ке прикачам резултати до вечер. Ако некој има проценка во меѓувреме пишите ве молам :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн администрација

Статистика

Теми
47.122
Мислења
975.031
Членови
35.427
Најнов член
bojan.janicevic
На врв Дно