1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

HP Compaq Elite 8000 SFF

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Mario.Bog, 26 Април 2019.

 1. Mario.Bog

  Mario.Bog
  On your way to fame

  966
  508
  15 Декември 2013
  Машко
  Се продава бренд куќиштето од насловот со следни спецификации:

  CPU: Intel C2D E8500
  MB: Q45 express chipset
  RAM: 2X2gb ddr3 1333mhz Micron(HP)
  HDD: 320gb Hitachi
  OS: Win 7 Pro лиценциран

  Цена 3000 денари.

  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
 2. Mario.Bog

  Mario.Bog
  On your way to fame

  966
  508
  15 Декември 2013
  Машко
  Нова цена 2800, можност да се додаде + ссд, адата малце користено со 700gb nand write за +1000 денари. :)
   
 3. Mario.Bog

  Mario.Bog
  On your way to fame

  966
  508
  15 Декември 2013
  Машко
  Последна цена 2500.
   
 4. Mario.Bog

  Mario.Bog
  On your way to fame

  966
  508
  15 Декември 2013
  Машко
  Се повлекува од продажба, клуч
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. Nakolce
  Одговори:
  17
  Прегледи:
  1,591
 2. Def Leppard
  Одговори:
  21
  Прегледи:
  1,572
 3. gamon
  Одговори:
  41
  Прегледи:
  1,740
 4. moongose

  Проценка HP Compaq 8200 Elite SFF

  moongose, 29 Јуни 2018, Во форумот: Продавам
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  750
 5. JensenInterceptor
  Одговори:
  33
  Прегледи:
  1,610
Вчитување...

Сподели

Вчитување...