• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено HP Compaq 6830s

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

marv

Unstoppable
5 октомври 2007
3,635
3,013
Video Ram дефектен, MB, CPU (Т3400), ekran исправни. Тастатура нечини се користеше екстерна. РАМ сега веќе нема, подарени. ХДД нема умам податоци на него незнам кога ќе притребаат, сега ме мрзи да префрлам.

Ако на некој му се наоѓа да си вади делчиња ова она нешто, нек го зима. Ако не контејнер не му бега.


Sent from Телефон using Tapatalk
 
  • Ја почнал/а темата
  • #2

marv

Unstoppable
5 октомври 2007
3,635
3,013
Клуч.

Sent from Телефон using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,062
Мислења
861,280
Членови
29,919
Најнов член
ile009
На врв Дно