• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Проблем HP 250 G4 задна пластика на лаптоп, каде можам да најдам?

Janev

Gaining Experience
16 јуни 2018
52
53
Здраво дечки. На девојкава и се скрши задниот капак или како се вика стручно. Долниот капак

Се работи за HP 250 G4,
Дали знаете каде може да најдам резервен дел?
Можеби некој од вас има да понуди?
 

wolverine

On your way to fame
27 јуни 2012
1,010
986
Голема Македонија
wolverine's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 3700X + Corsair H115i PRO RGB
Motherboard
MSI MPG Gaming PRO Carbon
Storage
Samsung 970 Evo Plus NVMe + HDD 1TB WD EZEX
PSU
NZXT C750
RAM
Corsair Vengeance RGB Pro 64GB
Video card
Gigabyte 1660 TI SUPER 6GB GDDR6
Case
NZXT S340 ELITE BLACK + BLUE
Mouse
A4Tech V5
Keyboard
SK61 Optical Switch
Monitor
2x Dell 27" S2721DGFA 166Hz
OS
Ubuntu / Windows
Back cover или bottom cover или cover

Има многу на Aliexpress, еве на пример тука и тука. Разгледај си.
 

Janev

Gaining Experience
16 јуни 2018
52
53
Во ред фала ти. Мислев на тука кај нас дали може да се најде?

Видов дека се по 500-600 денари на али, но не ми се чека.
 

Janev

Gaining Experience
16 јуни 2018
52
53
Незнам како се одбира опција дека проблемот е решен. Благодарение на @dreamson
Останува уште да се монтира
 

Janev

Gaining Experience
16 јуни 2018
52
53
Дечки испадна дека и горниот капак над екранот е скршен. Па ќе ми треба горен капак од НР 250 G4 или G5

Aко има некој да понуди
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
44,069
Мислења
871,240
Членови
30,405
Најнов член
FenomenX
На врв Дно