Howitzer - маркетинг алатка за Reddit (pre-seed инвестиција од $500.000)

ITmkdroid

Робот (content unit)
12 ноември 2021
22
68
www.IT.mk
“Howitzer е маркетинг алатка за Reddit, наменета за претприемачи, стартапи и growth хакери.” – кратко и одлучно ни одговара Никола на нашето барање во фазон на “elevator pitch” да ни го објасни бизнисот. Прецизноста на овој одговор и неговата убедлива инстант достава е очигледен резултат на она низ кое поминал Никола Велковски, 22-годишен студент на ФИНКИ, претходните 2-3 месеци презентирајќи пред повеќе инвеститори и инвестициски фондови од Европа и САД кои пројавиле интерес во продуктот.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,020
Мислења
870,303
Членови
30,356
Најнов член
JanaTrpkovska1
На врв Дно