1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

[How To] Hide Последни Новости

Дискусија во форумот 'IT.mk известувања' започната од Fatal1ty_, 29 ноември 2015.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,508
  25,576
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Имам чест и задоволство да ви представа уште една новината која ја воведуваме на форумот.
  Тоа се ПОСЛЕДНИ НОВОСТИ барот кој се појавува на почетна страна на форум.
  Идејата е да ги поврземе форумот и порталот со тоа што ќе имаме можност да ги пратите последните новости на порталот преку форумот, и да ги прегледувате само оние што вас ве интересираат.
  Секако членовите ќе имаат можност да избираат дали сакаат или не сакат да им се прикажуваат новостите.
  Овој add-on е во тест фаза и може да трпи повеќе измени и дополнувања...сите сугестии се добредојдени.

  Како да ги скријам/прикажам?

  1. Од dropdown корисничкиот панел изберете „Прилагодувања“
  1.jpg


  2. Селектирајте го полето „Сокри Последни Новости“ и одете Зачувај.
  2.jpg


  Со ова барот со последни новости ќе биде тргнат од вашиот профил. Можете повторно да го активирате во било кое време со истата постапка.

  Барот со последни новости можат да го тргнат само регистрирани корисници, за гости тој е видлив only.

  За прашања, предлози, багови во официјалната тема.

  Со почит,
  IT.MK Team.
   
  На Harrabed, vukasin, mimica и уште 18 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...