1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Honor 7S - Нов, неотпакуван од ВИП

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од coNNectMKD, 12 Септември 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. coNNectMKD

  coNNectMKD
  Gaining Experience

  262
  201
  13 Март 2017
  Машко
  Колку би одел Honor 7S, од ВИП е земен(подарен) пред неполни 2 недели? Телефонот е нов, некористен, не е ни запален :) Даден и е на мајками како подарок за долгогодишен корисник :p
   
 2. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,972
  4,205
  28 oктомври 2008
 3. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,008
  717
  1 Јуни 2016
  Колку години треба да си корисник за нашиве да ти „поклонат“ нешто?
  Јас сум во вип 8 години веќе, ама слабо нешто :D
  Извини што ти рушам тема, чисто ме интересира само.
   
  На Zeddomazed, Draynor, Mario.Bog и уште 2 други им се допаѓа ова.
 4. despotovikj

  despotovikj
  Gaining Experience

  1,022
  499
  7 Март 2014
  Машко
  Веројатно мисли даден, подарен со обнова на договор со искористена субвенција.
   
 5. coNNectMKD

  coNNectMKD
  Gaining Experience

  262
  201
  13 Март 2017
  Машко
  Искрено незнам, на Телеком сум јас, незнам како фунцкионираат. Мајками ми дојде со телефон, и го дале гратис како редовен корисник. Така ми пренесе, така ви кажувам :D Мислам дека не е со продолжување на договор, бидејќи колку што памтам, нема година од кога го продужи договорот, а тогаш зема Huawei P20.
   
 6. maci

  maci
  On your way to fame

  2,898
  638
  2 Април 2008
  многу чудно,ај прашај ја мајка ти,ама нека ти каже искрено како го добила.
  јас сум корисник на вип од кога постојат.па не ми дале гратис телефон.
  да не е нешто друго во прашање?
   
  На coNNectMKD и Nomad им се допаѓа ова.
 7. coNNectMKD

  coNNectMKD
  Gaining Experience

  262
  201
  13 Март 2017
  Машко
  Ајде денес ќе ти кажам да се вратам од работа само.
   
 8. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  868
  682
  29 Март 2011
  На секој корисник му следува телефон (субвенција) јас земав Xiaomi Redmi 7 на 1ви :)на секој нов договор или продолжување на договорот :)

  Испратено од Redmi 7 преку IT.mk форум апликација
   
 9. coNNectMKD

  coNNectMKD
  Gaining Experience

  262
  201
  13 Март 2017
  Машко
  Ако некој е заинтересиран, цена 4,000. Слики ќе ви споделам кога ќе дојдам дома.
   
 10. coNNectMKD

  coNNectMKD
  Gaining Experience

  262
  201
  13 Март 2017
  Машко
  Продаден е телефонот надвор од форумов, може клуч. Не ни го видов за да го сликам, сори.
   
Слични теми
 1. Ficiani
  Одговори:
  18
  Прегледи:
  1,826
 2. PandaBomber
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  641
 3. bobmkd
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  1,362
 4. cipiripi
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  631
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...