1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Home server

Дискусија во форумот 'Веб Хостинг' започната од Master4e, 27 Мај 2007.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Master4e

  Master4e
  Intern

  242
  9
  11 Мај 2007
  Znam dyndns.com(ama ne e za dzabe .com) znae li nekoj kako na serverot doma da stavam .com domejn.
   
 2. Dark_Crow

  Dark_Crow
  Intern

  89
  0
  10 Април 2007
  Не сум многу информиран по таквите работи но знам дека Windows Server 2003 има подршка за домејн
   
 3. DynamicMK

  DynamicMK
  GFX

  1,618
  154
  11 Април 2007
  Машко
  Ќе се регистрираш тука http://www.no-ip.com/ и после ќе си купиш домен .com и ќе завршиш работа...
  А ме интересира за што ќе ти служи серверот...
   
 4. Master4e

  Master4e
  Intern

  242
  9
  11 Мај 2007
  No-Ip

  abe i no-ip go znam ama fintata e bez pari .com domejn a ne registriraj se i kupi. ako nekoj pomogne castam
   
 5. DimitarMK

  DimitarMK
  Гостин

  epa .com domejn nemas besplaten.imas besplaten co.sr.
   
 6. Master4e

  Master4e
  Intern

  242
  9
  11 Мај 2007
  kazi ako moze kako co.sr na napravam. t.e. od kade
   
 7. DimitarMK

  DimitarMK
  Гостин

 8. DynamicMK

  DynamicMK
  GFX

  1,618
  154
  11 Април 2007
  Машко
  imas besplatni co.sr, co.nr, .tk pobaraj na google ke najdes sigurno...
  za .tk mislam deka bese dot.tk...
  Pozdrav...
   
 9. Master4e

  Master4e
  Intern

  242
  9
  11 Мај 2007
 10. Master4e

  Master4e
  Intern

  242
  9
  11 Мај 2007
  mi treba i toa kako za zabaven portal
   
 11. 1mk

  1mk
  Intern

  3
  0
  13 Јули 2007
  .co.sr e redirektiranje na nekoj subdomen. tebe ti treba prav domen sto ke ti pobara dns t.e. name serveri a ako sakas da stavis domen na domasen server togas ti treba da poseduvas name serveri e ako gi imas tie name serveri jas ke te cestam domen .com gratis
   
 12. ivvan

  ivvan
  Баниран/a

  52
  2
  11 ноември 2007
  Pobaraj ke dobies... .mkd.net
   
Слични теми
 1. DimitarMK
  Одговори:
  17
  Прегледи:
  2,435
 2. smole
  Одговори:
  50
  Прегледи:
  6,564
 3. mkdwarrior
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  647
 4. WikiLeaks
  Одговори:
  16
  Прегледи:
  1,365
 5. NERD.
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  562
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...