• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

HLDS Router problem

  • Ја почнал/а темата
  • #1

mztrifunovski

Intern
20 февруари 2008
272
2
Можеби и темава не е за во Игри, ама не знаев каде да ја постирам на друго место. Вака претходно имав интернет MaxADSL 25 и преку модемче си пуштав сервер и се си беше ОК, си игравме со другари се пушта играчи од цел свет, го имаше на листата, ама сега се префрлив на пакет Call and Surf и ми донесоа рутер - Speedtouch 780i и серверот по 1мин играње замрзнува односно по 1мин само јас можам да се уклучам преку LAN ip адресата а кај другите јавува connection problem. Пробував нешто да го конфигурирам рутерот, но без успех. Дај помагајте луѓе, кај ќе играме CW:D:D
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,090
Мислења
838,231
Членови
29,009
Најнов член
frameofmind
На врв Дно