• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено High-end render PC: X570, Ryzen 9 5950X, 64GB DDR4-3200, RTX 3090, 1TB 980 PRO + 1TB 860 EVO

Статус
Затворена за нови мислења.
 • Ја почнал/а темата
 • #1

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,092
16,430
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Продавам комплетно нов high-end render/gaming компјутер со следнава конфигурација:

MB: Asus ROG X570 Crosshair VIII Hero - 35 месеци гаранција
CPU: AMD Ryzen 9 5950X - 35 месеци гаранција
CPU Cooler: NZXT Kraken X73 - 34 месеци гаранција
RAM: Geil EVO X II 64GB(4x16GB) DDR4-3200 CL16 RGB Ryzen Edition - 116 месеци гаранција
VGA: MSI RTX 3090 SuprimX OC 24GB - 23 месеци гаранција
SSD 1: Samsung 980 PRO 1TB - 23 месеци гаранција
SSD 2: Samsung 860 EVO 1TB - 23 месеци гаранција
PSU: NZXT C850 850W Gold Full Modular - 59 месеци гаранција
Case: NZXT H710i White/Black - 23 месеци гаранција
Case fans: 1x NZXT Air F 140mm + 3x NZXT Air F 120mm - нови

Цена, фиксна: 325000 денари
075 437-061, Кирил
 
Последна промена:
 • Ја почнал/а темата
 • #2

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,092
16,430
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Резервација...

Доколку има заинтересиран за уште една ваква конфиграција ќе може да се склопи иста или слична за 15-20 дена кога ќе пристигне нова залиха на RTX 3090.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,092
16,430
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Спремен уште еден сет кој чека да стигнат графичките 3090 за 13-18 дена...

20210312_101119.jpg
 
 • Ја почнал/а темата
 • #4

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,092
16,430
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Последна промена:
 • Ја почнал/а темата
 • #5

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,092
16,430
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
резервирана и втората конфигурација...
 
 • Ја почнал/а темата
 • #6

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,092
16,430
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Продадени
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,530
Мислења
846,090
Членови
29,329
Најнов член
josifov
На врв Дно