• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено High-End гејминг слушалки SteelSeries Arctis Pro Wireless

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

omegaRED

Unstoppable
13 септември 2011
2,402
3,036
Скопје
omegaRED's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5800X & NZXT Kraken X63
Motherboard
ASUS TUF Gaming X570 Plus
Storage
2xSilicon Power P34A80 1TB, 6TB WD Red + 2TB Toshiba +1TB WD Blue
PSU
CoolerMaster Vanguard V1000
RAM
4 x 8GB Kingston HyperX @ 3600 MHz
Video card
MSI RTX 3080 Suprim X
Case
NZXT H710i black/white
Mouse
Logitech G903 Lightspeed
Keyboard
MSI Vigor GK50 low profile
Audio
SteelSeries Arctis Pro Wireless & Logitech X540
Monitor
LG UltraWide 38WN95C-W
OS
Windows 10 x64 Pro
Момци,

Проценка на high-end гејминг слушалки SteelSeries Arctis Pro Wireless. Донесени се од Германија, немаат кутија но доаѓаат со сите кабли/додатоци. Козметички 9/10 (има приметлив burn-in на OLED екранот на базата), функционално 10/10. Доаѓаат со две батерии.

Нови се движат околу 320 евра.

20210614_202037.jpg 20210614_202201.jpg 20210614_202209.jpg 20210614_202216.jpg 20210614_202223.jpg

Знам дека е малку егзотично за овој пазар, па затоа барам проценка.
 
Последна промена:

Rikimaru

Unstoppable
26 март 2016
2,392
3,658
Битола
Знаејќи дека се 265 евра нови, а не 320, и дека со се шипинг му доаѓа 290 евра, па одземи од тоа 25 до 30 проценти бидејќи се без кутија и користени. Еве да речиме 25 проценти минус од цена со се шипинг, на старо му доаѓа 220 евра преку сила.

13.500 ден. проценка од мене

chrome_RHyfpqoRFF.jpg
 

Zippo

On your way to fame
22 октомври 2014
903
747
Zippo's setup  
Processor & Cooler
Intel i7-3930K CM Hyper D92
Motherboard
ASUS SABERTOOTH X79
Storage
Samsung 750 EVO 500GB
PSU
CM V 650
RAM
32GB DDR3 1333
Video card
Onboard
Case
CM Storm Trooper
Mouse
Gembird Bluetooth
OS
Windows 10, Windows Server 2016
310 еур
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

omegaRED

Unstoppable
13 септември 2011
2,402
3,036
Скопје
omegaRED's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5800X & NZXT Kraken X63
Motherboard
ASUS TUF Gaming X570 Plus
Storage
2xSilicon Power P34A80 1TB, 6TB WD Red + 2TB Toshiba +1TB WD Blue
PSU
CoolerMaster Vanguard V1000
RAM
4 x 8GB Kingston HyperX @ 3600 MHz
Video card
MSI RTX 3080 Suprim X
Case
NZXT H710i black/white
Mouse
Logitech G903 Lightspeed
Keyboard
MSI Vigor GK50 low profile
Audio
SteelSeries Arctis Pro Wireless & Logitech X540
Monitor
LG UltraWide 38WN95C-W
OS
Windows 10 x64 Pro
Знаејќи дека се 265 евра нови, а не 320, и дека со се шипинг му доаѓа 290 евра, па одземи од тоа 25 до 30 проценти бидејќи се без кутија и користени. Еве да речиме 25 проценти минус од цена со се шипинг, на старо му доаѓа 220 евра преку сила.

13.500 ден. проценка од мене

Погледнете го атачментот 101764
290 € + царина и ДДВ, сепак не е мало пакетче и мали се шансите да помине без царинење, но ОК, тука негде е сепак.Sent from my SM-G988B using Tapatalk
 

GoDLiK3

Gaining Experience
11 октомври 2014
157
140
Знаејќи дека се 265 евра нови, а не 320, и дека со се шипинг му доаѓа 290 евра, па одземи од тоа 25 до 30 проценти бидејќи се без кутија и користени. Еве да речиме 25 проценти минус од цена со се шипинг, на старо му доаѓа 220 евра преку сила.

13.500 ден. проценка од мене
Да само што заборави да напомениш ако купи некој од CU ќе плати 18% царина и царинска стапка од 8% за слушалки. ( А можи и некој мали додатни трошоци )

Проценка 15.500 ден.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

omegaRED

Unstoppable
13 септември 2011
2,402
3,036
Скопје
omegaRED's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5800X & NZXT Kraken X63
Motherboard
ASUS TUF Gaming X570 Plus
Storage
2xSilicon Power P34A80 1TB, 6TB WD Red + 2TB Toshiba +1TB WD Blue
PSU
CoolerMaster Vanguard V1000
RAM
4 x 8GB Kingston HyperX @ 3600 MHz
Video card
MSI RTX 3080 Suprim X
Case
NZXT H710i black/white
Mouse
Logitech G903 Lightspeed
Keyboard
MSI Vigor GK50 low profile
Audio
SteelSeries Arctis Pro Wireless & Logitech X540
Monitor
LG UltraWide 38WN95C-W
OS
Windows 10 x64 Pro
Мислам дека пониските проценки се горе долу реални, но над 200€ е многу за нашиот пазар, така да одат на продажба за 12.000 денари.

Sent from my SM-G988B using Tapatalk
 
  • Ја почнал/а темата
  • #7

omegaRED

Unstoppable
13 септември 2011
2,402
3,036
Скопје
omegaRED's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5800X & NZXT Kraken X63
Motherboard
ASUS TUF Gaming X570 Plus
Storage
2xSilicon Power P34A80 1TB, 6TB WD Red + 2TB Toshiba +1TB WD Blue
PSU
CoolerMaster Vanguard V1000
RAM
4 x 8GB Kingston HyperX @ 3600 MHz
Video card
MSI RTX 3080 Suprim X
Case
NZXT H710i black/white
Mouse
Logitech G903 Lightspeed
Keyboard
MSI Vigor GK50 low profile
Audio
SteelSeries Arctis Pro Wireless & Logitech X540
Monitor
LG UltraWide 38WN95C-W
OS
Windows 10 x64 Pro
Продадени, со здравје да се служи @vavio.

Sent from my SM-G988B using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,062
Мислења
861,339
Членови
29,919
Најнов член
ile009
На врв Дно