Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

High End Gaming PC

m4rk0

Intern
2 март 2018
0
24
m4rk0 додаде нов оглас:

High End Gaming PC - 200.000 ден.

Продавам десктоп со следната конфигурација:

PC CASE: ASUS Hyperion GR701 Full-Tower Gaming Case
CPU: Intel i7-14700KF
CPU COOLER: ASUS ROG RYUJIN II 360
MOBO: ASUS ROG STRIX Z790-F GAMING WIFI
RAM: RAM DDR5 64GB(2x32GB) 6000MHz CL30 G.SKILL Trident Z5 RGB Intel XMP matte black F5-6000J3040G32GX2-TZ5RK
DISK: Samsung SSD 990 PRO, M.2 - 1TB (Heatsink)
PSU: ASUS ROG STRIX 1000W Gold Aura Edition - 1000W
GPU: ROG Strix GeForce...

Видете го целиот оглас...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.792
Мислења
969.387
Членови
35.182
Огласи
2.801
Најнов член
bunce
На врв Дно