• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено High-end gaming PC: Z490, i7 10700K, 32GB DDR4-3200, 3060TI, 1TB NVMe, 1TB HDD

Статус
Затворена за нови мислења.
 • Ја почнал/а темата
 • #1

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,102
16,449
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Продавам комплетно нов ентузјастички гејминг компјутер со следнава конфигурација:

MB: Gigabyte Z490M - 24 месеци гаранција
CPU: Core i7 10700K - 24 месеци гаранција
COOLER: Arctic Freezer 34 eSports DUO White
RAM: 2 x 16GB Kingston HyperX Fury RGB 3200MHz DDR4 - 58 месеци гаранција
VGA: Gigabyte RTX3060 Ti GAMING OC 8GB - 23 месеци гаранција
SSD: Samsung EVO 970 PLUS 1TB NVMe - 23 месеци гаранција
HDD: 1TB WD Blue - 23 месеци гаранција
PSU: NZXT C650 - 58 месеци гаранција
Case: NZXT H510i - 23 месеци гаранција

IMG_20210305_131528.jpg IMG_20210305_131623.jpg IMG_20210305_131555.jpg IMG_20210305_131500.jpg IMG_20210305_131809.jpg

Цена, фиксна: 132000 денари
075 437-061
 
Последна промена:
 • Ја почнал/а темата
 • #2

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,102
16,449
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Продаден!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,566
Мислења
846,633
Членови
29,351
Најнов член
Catcatcat
На врв Дно