• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

High-end Gaming PC: Z390, i9 9900K, 32GB DDR4-3200 RGB, RX6700 XT 12GB, 1TB 970 Evo Plus

  • Ја почнал/а темата
  • #1

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,314
16,300
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Се продава High-end Gaming PC со следниве спецификации:

MB: Asus ROG Strix Z390-F Gaming - половна, 1 месеци гаранција
CPU: Core i9 9900K - нов, 23 месеци гаранција
CPU Cooler: NZXT Kraken X53 - нов, 23 месеци гаранција
RAM: Kingston HyperX Fury Black 32GB(2 x 16GB) DDR4 3200MHz CL16 RGB - 58 месеци гаранција - нов, 58 месеци гаранција
VGA: AMD Radeon RX 6700 XT Phantom Gaming D 12GB OC - нова, 23 месеци гаранција
SSD: Samsung 970 EVO 1TB - 23 месеци гаранција
HDD: Toshiba P300 2TB - нов, 22 месеци гаранција
PSU: Cooler Master MWE 750W 80+ Bronze - ново, 23 месеци гаранција
Case: Cooler Master TD500 Mesh White - ново, 10 месеци гаранција
Case fans: 3 x 120mm CoolerMaster ARGB + 1 x 120mm Raidmax ARGB


191389650_150336860455137_2469012863179359718_n.jpg 192086102_150336837121806_7960180950166483295_n.jpg 191517790_150336723788484_1610183602610899946_n.jpg 191265315_150336613788495_2812530245659544976_n.jpg

Цена, фиксна: 141000 денари.
075 437-061, Кирил
 
Последна промена:
  • Ја почнал/а темата
  • #2

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,314
16,300
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
138000 денари!!!
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,314
16,300
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
135000 денари!!!
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,314
16,300
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
BUMP!
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,724
Мислења
863,347
Членови
30,062
Најнов член
Goku9000
На врв Дно