• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено High-end Gaming PC: Z390, 9900K, 32GB DDR4-3600, RTX 3080, 1TB NVMe, 2TB HDD

Статус
Затворена за нови мислења.
 • Ја почнал/а темата
 • #1

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
9,994
15,898
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Продавам high-end гејминг компјутер со следнва конфигурација:

MB: Asus ROG Maximus Code XI - нова, 2 години гаранција
CPU: Core i9 9900K - нов, 2 години гаранција
CPU Cooler: NZXT Kraken X63 - нов, 2 години гаранција
RAM: G.Skill TridentZ 32GB(4x8GB) DDR4-3600 CL17 - половни, 1 година гаранција
VGA: MSI RTX 3080 Vetus 3X OC - нова, 2 години гаранција
SSD: Intel 660P 1TB - половно, 1 година гаранција
HDD: Toshiba P300 2TB 7200RPM 64MB - нов
PSU: Thermaltake Toughpower Grand RGB 750W 80+ Gold Full Modular - половно, 6 месеци гаранција
Case: NZXT H710 red/black - половно одлично сочувано
Case fans: NZXT 3x120mm + 140mm aRGB HUE2 - нови
Fan Controller: NZXT HUE 2 controller - нов


Цена, фиксна: 140000 денари
075 437-061, Кирил
 
 • Ја почнал/а темата
 • #2

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
9,994
15,898
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
 • Ја почнал/а темата
 • #3

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
9,994
15,898
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Продаден
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,089
Мислења
838,220
Членови
29,009
Најнов член
frameofmind
На врв Дно