• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

High-End Gaming Headsets V3

omegaRED

Unstoppable
13 септември 2011
2,412
3,045
Скопје
omegaRED's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5800X & NZXT Kraken X63
Motherboard
ASUS TUF Gaming X570 Plus
Storage
2xSilicon Power P34A80 1TB, 6TB WD Red + 2TB Toshiba +1TB WD Blue
PSU
CoolerMaster Vanguard V1000
RAM
4 x 8GB Kingston HyperX @ 3600 MHz
Video card
MSI RTX 3080 Suprim X
Case
NZXT H710i black/white
Mouse
Logitech G903 Lightspeed
Keyboard
MSI Vigor GK50 low profile
Audio
SteelSeries Arctis Pro Wireless & Logitech X540
Monitor
LG UltraWide 38WN95C-W
OS
Windows 10 x64 Pro
1. SteelSeries Arctis Pro Wireless White x 2 - 9.000 / 10.500 денари за парче

2 пара Arctis Pro Wireless White - слушалки со супер звук и можност за поврзување преку 2.4GHz low latency wireless и Bluetooth. Едниот пар е идеално сочуван, единствена забелешка мал burn-in на OLED панелот на базата, цена 10.500 денари, вториот пар има пукнатина кај држачот, но е залепена, цена 9.000 денари.
Доаѓаат со по 1 батерија, втората батерија ја добивате бесплатно штом ми пристигнат, за ~1 месец. Нови се околу 320 евра.

2. SteelSeries Arctis Pro + GameDAC x 2 - 7.000 за парче
Одлично сочувани, супер звук, имаат и Hi-Res како нови, освен мал burn-in на OLED панелот. Нови се од 200 до 250 евра.

3. SteelSeries Arctis 9 - PC/PS4/PS5 - 7.000 денари.
Одлично сочувани, како нови. Нови се околу 200 евра.

4. SteelSeries Arctis 7 - 2 x white - 5.000 за парче
Супер сочувани, минимални траги од користење, едниот пар бели има мала дисколорација на едната слушалка. Нови се околу 150-170 евра.

И останати се уште и:

5. SteelSeries Arctis 9X - 6.000 денари.
Супер сочувани, без забелешки. Нови се околу 200 евра.

6. HyperX Cloud Flight wireless - 4.000 денари
Супер сочувани, без забелешки. Нови се околу 100 евра.

8. Razer Nari - 2.500 денари
Супер сочувани, но без USB адаптер, работат жичано

9. Razer Nari Ultimate - 4.000 денари
Супер сочувани, но без USB адаптер, работат жичано

За сите слушалки давам 1 месец гаранција.

Можна замена за актуелен хардвер.
 

Атачменти

 • 20211204_145746.jpg
  20211204_145746.jpg
  454.2 KB · Прегледи: 149
 • 20211204_145809.jpg
  20211204_145809.jpg
  398.8 KB · Прегледи: 135
 • 20211204_145831.jpg
  20211204_145831.jpg
  328.4 KB · Прегледи: 121
 • 20211204_145932.jpg
  20211204_145932.jpg
  412.6 KB · Прегледи: 118
 • 20211204_145936.jpg
  20211204_145936.jpg
  423.2 KB · Прегледи: 115
 • 20211204_150140.jpg
  20211204_150140.jpg
  482.5 KB · Прегледи: 120
 • 20211204_150153.jpg
  20211204_150153.jpg
  437.1 KB · Прегледи: 127
 • 20211204_150205.jpg
  20211204_150205.jpg
  376.5 KB · Прегледи: 130
 • 20211204_150327.jpg
  20211204_150327.jpg
  455.3 KB · Прегледи: 131
 • 20211204_150343.jpg
  20211204_150343.jpg
  439.7 KB · Прегледи: 124
 • 20211204_150611.jpg
  20211204_150611.jpg
  505.6 KB · Прегледи: 126
 • 20211204_150625.jpg
  20211204_150625.jpg
  477.7 KB · Прегледи: 128
Последна промена:

omegaRED

Unstoppable
13 септември 2011
2,412
3,045
Скопје
omegaRED's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5800X & NZXT Kraken X63
Motherboard
ASUS TUF Gaming X570 Plus
Storage
2xSilicon Power P34A80 1TB, 6TB WD Red + 2TB Toshiba +1TB WD Blue
PSU
CoolerMaster Vanguard V1000
RAM
4 x 8GB Kingston HyperX @ 3600 MHz
Video card
MSI RTX 3080 Suprim X
Case
NZXT H710i black/white
Mouse
Logitech G903 Lightspeed
Keyboard
MSI Vigor GK50 low profile
Audio
SteelSeries Arctis Pro Wireless & Logitech X540
Monitor
LG UltraWide 38WN95C-W
OS
Windows 10 x64 Pro
4. SteelSeries Arctis 7 Black - продадени.
 

omegaRED

Unstoppable
13 септември 2011
2,412
3,045
Скопје
omegaRED's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5800X & NZXT Kraken X63
Motherboard
ASUS TUF Gaming X570 Plus
Storage
2xSilicon Power P34A80 1TB, 6TB WD Red + 2TB Toshiba +1TB WD Blue
PSU
CoolerMaster Vanguard V1000
RAM
4 x 8GB Kingston HyperX @ 3600 MHz
Video card
MSI RTX 3080 Suprim X
Case
NZXT H710i black/white
Mouse
Logitech G903 Lightspeed
Keyboard
MSI Vigor GK50 low profile
Audio
SteelSeries Arctis Pro Wireless & Logitech X540
Monitor
LG UltraWide 38WN95C-W
OS
Windows 10 x64 Pro
7. Logitech G533 Wireless продадени.

Sent from my SM-N986B using Tapatalk
 

omegaRED

Unstoppable
13 септември 2011
2,412
3,045
Скопје
omegaRED's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5800X & NZXT Kraken X63
Motherboard
ASUS TUF Gaming X570 Plus
Storage
2xSilicon Power P34A80 1TB, 6TB WD Red + 2TB Toshiba +1TB WD Blue
PSU
CoolerMaster Vanguard V1000
RAM
4 x 8GB Kingston HyperX @ 3600 MHz
Video card
MSI RTX 3080 Suprim X
Case
NZXT H710i black/white
Mouse
Logitech G903 Lightspeed
Keyboard
MSI Vigor GK50 low profile
Audio
SteelSeries Arctis Pro Wireless & Logitech X540
Monitor
LG UltraWide 38WN95C-W
OS
Windows 10 x64 Pro
8. Razer Nari продадени

Sent from my SM-N986B using Tapatalk
 
Последна промена:

omegaRED

Unstoppable
13 септември 2011
2,412
3,045
Скопје
omegaRED's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5800X & NZXT Kraken X63
Motherboard
ASUS TUF Gaming X570 Plus
Storage
2xSilicon Power P34A80 1TB, 6TB WD Red + 2TB Toshiba +1TB WD Blue
PSU
CoolerMaster Vanguard V1000
RAM
4 x 8GB Kingston HyperX @ 3600 MHz
Video card
MSI RTX 3080 Suprim X
Case
NZXT H710i black/white
Mouse
Logitech G903 Lightspeed
Keyboard
MSI Vigor GK50 low profile
Audio
SteelSeries Arctis Pro Wireless & Logitech X540
Monitor
LG UltraWide 38WN95C-W
OS
Windows 10 x64 Pro
BUMP

1. SS Arctis Pro Wireless white - 7.500
2. SS Arctis Pro + gameDAC (2x) - 6.500
3. SS Arctis 9 - 6.500
4. SS Arctis 7 white (2х) - 5.000
5. SS Arctis 9X - 6.000
6. HyperX Cloud Flight - 3.600
9. Razer Nari Ultimate - 4.000

Може замена за актуелен хардвер.
 

omegaRED

Unstoppable
13 септември 2011
2,412
3,045
Скопје
omegaRED's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5800X & NZXT Kraken X63
Motherboard
ASUS TUF Gaming X570 Plus
Storage
2xSilicon Power P34A80 1TB, 6TB WD Red + 2TB Toshiba +1TB WD Blue
PSU
CoolerMaster Vanguard V1000
RAM
4 x 8GB Kingston HyperX @ 3600 MHz
Video card
MSI RTX 3080 Suprim X
Case
NZXT H710i black/white
Mouse
Logitech G903 Lightspeed
Keyboard
MSI Vigor GK50 low profile
Audio
SteelSeries Arctis Pro Wireless & Logitech X540
Monitor
LG UltraWide 38WN95C-W
OS
Windows 10 x64 Pro
1. SS Arctis Pro Wireless white - продадени
2. SS Arctis Pro + gameDAC - 1 пар резервиран

Останато и мало намалување на 6 и 9:
2. SS Arctis Pro + gameDAC - 6.500
3. SS Arctis 9 - 6.500
4. SS Arctis 7 white (2х) - 5.000
5. SS Arctis 9X - 6.000
6. HyperX Cloud Flight - 3.500
9. Razer Nari Ultimate - 3.500
 

omegaRED

Unstoppable
13 септември 2011
2,412
3,045
Скопје
omegaRED's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5800X & NZXT Kraken X63
Motherboard
ASUS TUF Gaming X570 Plus
Storage
2xSilicon Power P34A80 1TB, 6TB WD Red + 2TB Toshiba +1TB WD Blue
PSU
CoolerMaster Vanguard V1000
RAM
4 x 8GB Kingston HyperX @ 3600 MHz
Video card
MSI RTX 3080 Suprim X
Case
NZXT H710i black/white
Mouse
Logitech G903 Lightspeed
Keyboard
MSI Vigor GK50 low profile
Audio
SteelSeries Arctis Pro Wireless & Logitech X540
Monitor
LG UltraWide 38WN95C-W
OS
Windows 10 x64 Pro
4. SS Arctis 7 white - 1 пар продадени
6. HyperX Cloud Flight - продадени

Останато:

2. SS Arctis Pro + gameDAC - 6.500
3. SS Arctis 9 - 6.500
4. SS Arctis 7 white - 4.800
5. SS Arctis 9X - 6.000
9. Razer Nari Ultimate - 3.500
 
Последна промена:

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,187
Мислења
879,741
Членови
30,813
Најнов член
viktor7
На врв Дно