• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено HiFi: 2xJBL ES30 со сталци + E150P/230 и Denon AVR 2803 7.1 ресивер

Статус
Затворена за нови мислења.
 • Ја почнал/а темата
 • #1

skullmonkey

Unstoppable
25 април 2007
4,255
3,275
Скопје
www.gorast.com
Продавам комплет custom HI-FI систем. Два звучника и вуфер од истата серија, два сталци за звучниците и сараунд ресивер.

Звучници: JBL ES30
6" PolyPlas Woofer
Dual 3/4" Dome Tweeters
70W RMS/280W Peak Power
EOS Waveguides
IMG_8732.JPG IMG_8733.JPG IMG_8736.JPG IMG_8737.JPG IMG_8740.JPG

Два сталци за звучкиците кои се метални и многу квалитетни. На подот допираат со спајкови (конуси) кои може да се подесуваат за баланс.
IMG_8742.JPG IMG_8743.JPG

Вуфер активен: JBL E150P/230
Speaker Driver Diameter - 10" (254 mm)
Nominal Output Power - 150 Watt
Max (RMS) Output Power - 250 Watt
Frequency Response - 27 - 150 Hz
Crossover Frequency - 50 - 150Hz
Вграден 150 watt засилувач
IMG_8734.JPG IMG_8738.JPG IMG_8741.JPG

Ресивер: Denon AVR 2803, 7.1 Ch / 630w ресивер
90 watts x 7 into 8 ohms (20-20,000 Hz) at 0.05% THD
Dolby Digital EX, DTS-ES, DTS 96/24, and Pro Logic II decoding
DTS Neo - 6 and Widescreen 7.1 modes
16 Analog Devices 96kHz/24-bit DACs
Learning/multibrand remote with glow-in-the-dark key
IMG_8744.JPG IMG_8747.JPG IMG_8748.JPG

Звучниците се дрвени.
Сите парчиња се во одлична состојба освен грилот на едниот звучникот е гребнат од маче и се гледа на едната слика.
Далечинското треба веројатно да се исчисти зашто некои копчиња треба посилно да се стиснат.
IMG_8735.JPG

Цена на сите заедно: 500 евра.
 
Последна промена:
 • Ја почнал/а темата
 • #2

skullmonkey

Unstoppable
25 април 2007
4,255
3,275
Скопје
www.gorast.com
Продадени се звучките и вуферот.

Остануваат и намалувам цени:
 • Сталци за звучниците: 5500 денари
 • Ресивер: Denon AVR 2803 ресивер - 5500 денари
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,777
Мислења
850,344
Членови
29,473
Најнов член
Hokii
На врв Дно