• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Hidizs Sonata DAC HD II: USB-C -> 3.5mm аудио кабелче

Андреј

Gaining Experience
4 септември 2012
184
461
Варшава, Полска
discord.gg
По многу различни кабли, најдов еден што можам да кажам дека го засилува аудио сигналот на задоволително ниво. Понудата на нови телефони без 3.5мм влез е реално голем проблем ако имате многу слушалки со 3.5мм џек. По неколку тестирани кабли, овој е навистина одличен, но и малце скап. Цената беше пониска пред да пише The Verge за него.

Sony MH1C + HIDIZS Sonata HD DAC II
2Z2JZZo.jpg

TTfLBCG.jpg

MFYC5j4.jpg

sMek40A.jpg

Продуктот на AliExpress (верзија 2)

Андреј

Gaining Experience
4 септември 2012
184
461
Варшава, Полска
discord.gg
Еве и мерења за истиот Review and Measurements of HIDIZS DAC and Amp Dongle

Сепак донглето од Apple е сеуште непобедливо за цена/перформанси.

Kewl, фала, ова е нова рецензија гледам. Лани имаше други мерења, изгледаше подобро од ова ревју. Ме буни никаде не пишува која верзија ја тестира, 1 или 2. Дополнително има 3 различни фирмвери за кабелот, што ги комплицира работите.

Како и да е за $25 решив да го откачам кабелот од Google, кој е катастрофа. Нарачав и Аpple оригинален кабел да го пробам баш.

Последна промена:

martinmax

Gaining Experience
1 март 2013
170
192
Skopje
Kewl, фала, ова е нова рецензија гледам. Лани имаше други мерења, изгледаше подобро од ова ревју. Ме буни никаде не пишува која верзија ја тестира, 1 или 2. Дополнително има 3 различни фирмвери за кабелот, што ги комплицира работите.

Како и да е за $25 решив да го откачам кабелот од Google, кој е катастрофа. Нарачав и Аpple оригинален кабел да го пробам баш.

Далеку е од лош кабелот, супер е и далеку е подобар од тој на гугле.
Проблемот со јаболката е дека на андроид е малку тивок, го немам пробано така да сподели импресии.

Андреј

Gaining Experience
4 септември 2012
184
461
Варшава, Полска
discord.gg
Сепак слаб е звукот на Андроид (верзија 10). Слајдерот ми е до макс, и тоа е некое просечно ниво со Hidizs Sonata DAC HD II. Пробав со Moondrop Crescent слушалки (32Ω).

Ќе пробам следно на Macbook Pro, но ова дефинитивно не е кабел за Андроид уреди.

1xFzo5Q.jpg

martinmax

Gaining Experience
1 март 2013
170
192
Skopje
Сепак слаб е звукот на Андроид (верзија 10). Слајдерот ми е до макс, и тоа е некое просечно ниво со Hidizs Sonata DAC HD II. Пробав со Moondrop Crescent слушалки (32Ω).

Ќе пробам следно на Macbook Pro, но ова дефинитивно не е кабел за Андроид уреди.

1xFzo5Q.jpg

Како што читав на редит не е кабелот проблем туку проблемот е софтверски, т.е Андроид има некоја си лимитација на звук за сите освен за нивните Гугле кабелчиња.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
44,069
Мислења
871,240
Членови
30,405
Најнов член
FenomenX