Hide my IP

Дискусија во форумот 'Останато' започната од Software, 19 ноември 2017.

 1. Software

  Software Gaining Experience

  420
  150
  15 Август 2007
  Машко
  Здраво

  дали може ми дадете предлог што да користам доколку некој веб сајт е забранет за IP адреси од други држави и истиот е достапен само за IP адреси од таа држава. Користев екстензија за хром Hide my IP ама од листата на држави тие што ми требаат ми ги дава ден -два и после не се достапни.

  И уште нешто дали сурфањето на интернет додека се користи вакви екстензии е безбедно во смисла на крадење на податоци, лозинки итн итн...
   
 2. Harrabed

  Harrabed Practice makes perfect

  1,528
  1,496
  22 Април 2013
  Машко
  Не му се работе
  На Software му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Astro

  Astro Unbeatable

  4,586
  5,673
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Не мораш да инсталираш секаков софтвер. Можеш да користиш некое доверливо прокси, да го закачиш на броусер и да не се замараш повеќе.
   
  На DrMTR и Software им се допаѓа ова.
 4. DrMTR

  DrMTR Unbeatable

  4,951
  4,751
  27 Март 2014
  премногу се споро , инаку е ок прокси.
   
  На Astro му/ѝ се допаѓа ова.
 5. krema

  krema Professor

  5,193
  4,486
  24 Јуни 2009
  Машко
  Се`зависи какво прокси имаш, обично фри прокси се бавни.
   
  На Astro и DrMTR им се допаѓа ова.
 6. toplel

  toplel Gaining Experience

  197
  153
  18 Август 2016
  Машко
  Пробај со Privatix или ProtonVPN. И двете нудат бесплатен Холандски план за Европа.

  EDIT: Доколку имаш Windows 10 тогаш пробај преку овој метод. Овде имаш целосна листа на земји.
   
  Последна промена: 20 ноември 2017
  На Software и kirev им се допаѓа ова.
 7. BEST

  BEST Gaining Experience

  228
  135
  10 Јуни 2011
  Машко
  Tor Browser ? :suprised:
  Пробај ако не си го пробал до сега, нема да зажалиш :)
   

Сподели