• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

HID Keyboard Device

AleksandarBR8

Gaining Experience
8 февруари 2015
156
177
Skopje
AleksandarBR8's setup  
Processor & Cooler
i3 9100F 3.60 GHz
Motherboard
Asus Primer H310M-R R2.0
Storage
Kingston SSD 240GB / Kingston HDD 500GB
PSU
Cooler Master Elite V3
RAM
16GB HyperX RGB
Video card
Radeon RX580 4GB
Case
Sideswipe Redragon RGB
Keyboard
Redragon Kumara 552 RGB
Audio
Yamaha RX-V365 / Yamaha NS-F51 / Heco plus 5000 / NAD 805SW
Monitor
24inch MAG
OS
Windows 10 Pro
поздрав, имам некаков проблем, прв пат се соочувам со проблемов, тастатурата си работеше се нормално и ми снема струја, кога дојде палам глеам нешто не работи, кога сум во Bios, ди работи де нормално но кога сум во Desktop работат копчињата само за глас/стоп.. некој да не знае што е фрката?
благодарам однапред.
 

andersonspace

Intern
14 јануари 2017
39
3
корумпирани фаилови. пробај да го реинсталираш драјверот. инаку многу време наназад мене многу копчиња не ми функционираат, пробав се но ништо. имаше една веб страница која што правеше проверка онлаин, и потоа тастерот работеше супер. но сега не можам да ја најдам таа веб страна.
 

Daniel86

Guru
28 мај 2013
3.117
8.443
Скопје, Карпош 1
www.facebook.com
Daniel86's setup  
Processor & Cooler
i7 3770 & Cooler Master Hyper 612 V2
Motherboard
Asus P8Z77-V PRO
Storage
Samsung 860 EVO 250GB & WD Blue WD10EZEX 1TB
PSU
Cooler Master-Silent Pro Gold 600W
RAM
Geil 2x8GB
Video card
Asus R7 250 2GDDR5 & Intel HD 4000
Case
Deepcool Tesseract SW Black/Blue
Mouse
Logitech MX1000
Keyboard
Coolermaster Devastator 3
Audio
Realtek ALC887 & Kenwood KRF-V5020 + Kenwood LS76
Monitor
Philips 222EL
OS
Windows 10 Pro 64bit
корумпирани фаилови. пробај да го реинсталираш драјверот. инаку многу време наназад мене многу копчиња не ми функционираат, пробав се но ништо. имаше една веб страница која што правеше проверка онлаин, и потоа тастерот работеше супер. но сега не можам да ја најдам таа веб страна.

Не си задоцнил/а многу, само две години и некој месец. Смени си ја тастатурата, таа или работи целосно или не работи воопшто.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.153
Мислења
894.563
Членови
31.869
Огласи
334
Најнов член
hikagenius
На врв Дно