• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

hi5 помош...?

 • Ја почнал/а темата
 • #1

NIKIHACK

Intern
10 февруари 2008
438
27
www.facebook.com
Е вака има некој направено профил за мене не hi5 и има разни глупости по него пишувани.Пробав да го пријавам но нема ефект сега за сега.Пе се прашувам дали е возможно некако да ја дознаам email адресата на која е направен профилот,или ip адресата ако не друго,што доста би ми помогнало...

ФАЛА ОДНАПРЕД
 

spiderman

Intern
16 април 2007
783
44
mozes da doznaes mail a ip adresa samo ako toj so go prael profilot ti prati mail.
inaku probaj da ti tekne koj mozel taka za tebe da pisuva i zosto
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Хмм претстави му се како некој друг,и речи му да те стави на мсн,и од таму ке му го до дознеш мејлот(ако му е на хотмаил),или контактирај ги администраторите дека пишуваат глупости за тебе,и нека го избришат :)
 
 • Ја почнал/а темата
 • #5

NIKIHACK

Intern
10 февруари 2008
438
27
www.facebook.com
mozes da doznaes mail a ip adresa samo ako toj so go prael profilot ti prati mail.
inaku probaj da ti tekne koj mozel taka za tebe da pisuva i zosto
ми прати порака и профил комен на мојот вистински профил,па можно ли е од тоа да дознаа маил
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
Хмм претстави му се како некој друг,и речи му да те стави на мсн,и од таму ке му го до дознеш мејлот(ако му е на хотмаил)
Ова може како опција.. Ама направи некој ЖЕНСКИ профил со слика од некоја “надарена“ женска од google.. :))

или контактирај ги администраторите дека пишуваат глупости за тебе,и нека го избришат
Ова нема да успее.. Пред се` администраторите незнам колку ќе се замараат, а уште побитно е што нема да ти веруваат.. Ако е за така, можам и јас да му речам да го избрише твојот профил, демек тоа бил мој бла бла :)
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Ај и мене прати ми линк, да видиме со spiderman. Мислам дека имаше една слабост во Хи5 и преку Јава слрипта се дознаваше доста инфо...:)
 

goodboy

Intern
12 јануари 2008
849
21
Изгледа лошите слики се избришани....
А гледам таму нема машко не разбирам што ти смета во профилот
 
 • Ја почнал/а темата
 • #13

NIKIHACK

Intern
10 февруари 2008
438
27
www.facebook.com
сеа вака,профило не беше за мене,него за мојо клас и имаше глупости пишувано,и сеа сите мислат ја сум го правел тој профил....па мора да дознам кој го е направил....
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,340
28,732
kalco.ru
Па некој од твојот клас е очигледно...само за да те заебаваат после ахххх тие децки работи кога ли ке завршат
 
 • Ја почнал/а темата
 • #15

NIKIHACK

Intern
10 февруари 2008
438
27
www.facebook.com
абе оно јес дека е некој од наш клас,али според некои претходни ситуации се наведува дека таа персона шо га правила сум јас,али ја не сум,па ајде кој може емаил,или барем ИП да најде,,,
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
И да најдеш ИП адреса што ќе направиш ? НИШТО.

Едноставно не се замарајте и готово.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #19

NIKIHACK

Intern
10 февруари 2008
438
27
www.facebook.com
Тоа и га направи,отера ги сите у ПМ,и сеа на еденпат сите се извунува,извини верувамо дека не си ти.....
Ете поука за сите,само сила покажи за да докажеш дека си во право ако немаш докази,,,,
 
 • Ја почнал/а темата
 • #20

NIKIHACK

Intern
10 февруари 2008
438
27
www.facebook.com
да не оде за џабе топикот,доколку имате некои интересни јава скрипти за на хи5 постирајте ги....
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
да не оде за џабе топикот,доколку имате некои интересни јава скрипти за на хи5 постирајте ги....
1. Немаш потреба да напишип 10 поста на тема еден по друго. Склопи еден пообемен,

2. Ако се измеша и јава скрипти на тема со наслов “hi5 помош“ нема на ништо да личи. Ако те интересира тоа, отвори си посебна тема. Тоа право ти е дозволено.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,054
Мислења
860,996
Членови
29,910
Најнов член
Bender
На врв Дно