• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Heroes of Might and Magic - SOD and AB or WOG

Aleksandar-x

Intern
29 мај 2008
47
0
Koj saka duel 1vs1 na Heroes of Might and Magic 3 - Shadow of Death, Armagedons Blade or In The Wake Of Gods?
Stara igra malce ama vrede da se igra, i mislam deka e dosta zabavna:ermm:
 

finger.k4

Intern
9 април 2007
228
3
www.myspace.com
In The Wake of Gods ne e oficijalna heroes expanzija, fan mode e!
Armagedons Blade ne e fer ako se igra random mapa i padne Armagedons Blase, a SOD any time ;)

pozz
 

Aleksandar-x

Intern
29 мај 2008
47
0
fan mod WOG ? Ne si videl so features ima?
AB je spored mene najdobra bidejki ima se na nejze...Fala bogu deka na random ke igrame,,,nema sigurno da ti dadam da si napraves mapa:ua:
Armagedon`s Blade ne mozes da go najdes bidejki treba da ides da tepas 4 dragons Castles a vo sekoe ima po 12 Azure Dragon (1x1000 health:ermm:)
 

maximilian

Gaining Experience
26 март 2008
1.064
74
fan mod WOG ? Ne si videl so features ima?

In the Wake of Gods (WoG for short) is an unofficial fan-created add-on to Heroes of Might & Magic III: The Shadow of Death (also works with Heroes 3 Complete). The international members of the WoG Team continue to work together to update, expand and improve upon WoG with new and unique content. The current WoG version is 3.58f, and we hope that 3.59 will be completed in 2008.

link: http://wog.celestialheavens.com/
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5.748
288
ОфТопик:

Aleksandar-x ајде ... спремај се во вторник open arena !!!
 

Aleksandar-x

Intern
29 мај 2008
47
0
abre dvorski toa ne e bitefight:)
heroes of might and magic,,,abre taa igra ne e za tebe,,,mnogu matematika ima vo nea:p
 

The Shadow

Intern
30 март 2008
576
5
leeeets plaaaay.....................Barbiiiiiiiiiiiieeeeeeeee:LOL::LOL::LOL:j/keh da mi bese pojak kompjuterov pa da si stavev jaki strategii,pa da ve resev site odednas.
 

Freaker

Intern
9 април 2007
418
8
а ја игравте петката, јас ја почнав ама одма после тоа ја почнав wow и ја запоставив а мислам дека има потенцијал
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4.843
924
Ohrid
хммммз.. Не е малце бавна играва за да ја играте онлајн? Пред некоја година ја играв со еден другар ама немав живци да доиграм.. Колку што се сеќавам ден по ден се игра.. Ти прво а тој чека, потоа тој игра а ти чекаш.. Можеби грешам..
Но знам дека неможев да дочекам да заврши..
Инаку, интересна игра..
 

Freaker

Intern
9 април 2007
418
8
бавна е ама додека другиот играч игра ти разработуваш стратегија, ние ја игравме четворица ofilne на еден компјутер. Забава со часови
 

Aleksandar-x

Intern
29 мај 2008
47
0
Таа игра е како шах. Ти чекаш тој да мрда...Потоа ти...И се така...но ако треба трпеливост за шах, треба и за ова:)
Ако сака некој да си поиграме со нашиве живци и трпение, чекам:D
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42.962
Мислења
889.933
Членови
31.714
Огласи
207
Најнов член
FilipG
На врв Дно