• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Help за формулар за пополнување.

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Help за формулар за пополнување. [РЕШЕНО]

Ок вака. Сакам на мојата страна да додадам формулар кој кога ќе се пополни и испрати ке му достави mail на администраторот на страната, работата е што тоа мора да биде чист HTML 4.01 код. Не смее да има php, java или други јазици освен HTML. Ве молам за помош, како би требало да изгледа кодот за ова.
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Kako mislis koga ke se isprati(sto da se isprati)(mislis da se registriras)(formular za sto)i da ti stigne mail na tebe(administratorot)?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Мислев на тоа кога ќе кликнеш submit, да прати mail до (мене), овој проблем го решив во меѓувреме малку прогуглав, и најдов една страна каде си го креираш формуларот и на крај само си го земаш HTML кодот. Страната работи како програма, за да се направи формулар потребно е регистрација која е бесплатна повеќе информации тука
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,030
Мислења
854,802
Членови
29,640
Најнов член
Hellena09
На врв Дно