1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

HELP! Барам SIMM RAM и IDE HDD

Дискусија во форумот 'Процесори, матични плочи и меморија' започната од astojkovski, 22 Април 2019.

 1. astojkovski

  astojkovski
  Intern

  257
  34
  12 ноември 2008
  Машко
  Здраво момци! Барам некој што може да му се наоѓа стар SIMM RAM од 8mb или стар IDE HDD од 1 gb.
  Бидејќи не сум престручен испраќам фотографии од деловите кои ги барам. Ви благодарам однапред!
   

  Прикачени датотеки:

 2. Pane24

  Pane24
  Unbeatable

  4,572
  4,004
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 3. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,463
  4,782
  18 Септември 2013
  Машко
  Немам нишо од ова за жал.

  Edit: нарачај си ide 2 sd адаптер за дискот од али и стај му гига сд картица.

  Испратено од s8+ преку IT.mk форум апликација
   
 4. Zabegann

  Zabegann
  Gaining Experience

  56
  59
  19 Јануари 2015
  Машко
  IDE 40 ГБ не ти брка работа?
   
 5. astojkovski

  astojkovski
  Intern

  257
  34
  12 ноември 2008
  Машко
  Решивме проблем со @Lazarko
   
  На Lazarko му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...