• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Help [A disc read error occured]

  • Ја почнал/а темата
  • #1

IT member

Intern
21 декември 2007
274
1
ivan-sorry1.hi5.com
Si sedev na kompjuterot i odednas pesmata vo winamp pocna da se povtara ( da dtka), po 5 sec. mi se restartirase kompjuterot i mi izleze slednovo:

Verifuing DMI Poll Data ............. Update Success
A disc read error occured
Press Ctrl+Alt+Del to restart

mi kocese, nekese da se upali kompjuterot, i po nekolku restarta mi se cini deka vidov deka nedostasuva nekoj fajl vo /c:Document and settings/Windows32....mislam taka bese nesto ... ne sum siguren .. :S pomos...
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Најверојатно мислиш на C:/Windows/system32/.... бидејќи тука се системските фајлови на Windows, драјвери и сл.
BTW После ова како ти работи компјутерот, односно Windows-от. Нормално ли се стартува, кочи, не сака да стартува....? Дај повеќе детали.
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,426
1,182
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Мене ми се има случено 2 пати такво нешто слушајќи музика, само што после рестартот почнуваше да се скенира хард дискот и 2 пати се направија бед сектори од неколку килобајти, тоа беше пред неколку години, а сега хард дискот си е во ред (дупките си стојат).
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
893
71
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Pobaraj programi za popravka na bad sektori.
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
43,971
Мислења
853,798
Членови
29,613
Најнов член
mmx1990
На врв Дно