• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Hello.

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Eva Molotow

Intern
14 април 2008
106
30
Здраво, јас сум Dragon[Sky] (без коментари, не учествувам на македонски форуми многу), и јас сум 15 годишно девојче од Никола Карев што се замара со компјутери. ^^
Од програмски јазици знам...C, C++, Perl и AutoIT, иако неам програмирано ништо со месеци.
Многу сакам да бордам (snowboarding freak itt) и многу сакам мачки. <3
Сакам death metal, hardstyle, psytrance, drum & bass...
Користам Winbl0wz XP и планирам да се префрлам на BackTrack 3 најскоро што можам.
Модератор сум на неколку WoW форуми, еден од нив MMOwned.com иако веке не играм WoW.

Енивеј...hi. :nevin:
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Welcome to the world of IT. Се надевам дека ќе уживаш на форумов и ќе стекнеш нови знаења. Пред да почнеш да постираш читни ги правилата.
Инаку и ја сум заинтересиран за бординг, многу адреналин и акција.
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
:dobredojde: и уживај во престојот, ми се допаѓа како го нарече Windowsот :) Linux rockS :)

позз
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Welcome!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,057
Мислења
861,176
Членови
29,914
Најнов член
Jinzoo
На врв Дно