1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Hello World :)

Дискусија во форумот 'Добродојдовте!' започната од StarBuck, 16 Февруари 2008.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. StarBuck

  StarBuck
  HC

  1,295
  48
  16 Февруари 2008
  QA
  Епа здраво и од мене!
  Случајно налетав на форумов, не ни знаев дека има нешто вакво и кај нас, па викам ајде да ѕирнам како иде.

  Инаку студирам информатика во солун, апсолвент... Спремам дипломска моментално на тема HMI и така...

  Инаку сум фанатик по коли (член на koli.com.mk) и по музика.

  Ако ве интересира повеќе прашајте слободно :bye1:
   
 2. D

  D
  Администратор

  3,250
  1,726
  31 Март 2007
  Добродојде, ѕирни ги правилата....

  Btw, никот - StarBucks... vanilla bean frapuchino please :))
   
 3. Commie

  Commie
  Gaining Experience

  4,717
  218
  27 oктомври 2007
  Машко
  Welcome to the world of IT Technology
   
 4. Alexandar

  Alexandar
  Gaining Experience

  2,514
  90
  21 Мај 2007
 5. LiquidWorm

  LiquidWorm
  Администратор

  2,667
  183
  26 Март 2007
 6. AMD_fan

  AMD_fan
  Certified IT Addict

  3,646
  138
  10 ноември 2007
  Машко
  Welcome aboard StarBuck! :bravo:
   
 7. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,748
  286
  18 Мај 2007
 8. filipvselena

  filipvselena
  Gaining Experience

  2,794
  75
  7 Април 2007
 9. StarBuck

  StarBuck
  HC

  1,295
  48
  16 Февруари 2008
  QA
  Хахаха... Ама изгледа никој од тука нема гледано BattleStar Gallactica :LOL:

  [​IMG]
   
 10. D

  D
  Администратор

  3,250
  1,726
  31 Март 2007
  Поише сум по ванила бин фрапучино. :)))

  [​IMG]
   
 11. vik

  vik
  Intern

  1,936
  31
  14 Април 2007
 12. Blagojce

  Blagojce
  Gaining Experience

  888
  67
  26 Декември 2007
  Машко
  Програмер
  :Dobredojde: на форумот и пријатен престој.
   
 13. MARTIN_MKD

  MARTIN_MKD
  Intern

  419
  2
  27 ноември 2007
  :Dobredojde:
  Еве јас да те прашам несто:
  Како е да се студира информатика во Солун?
   
 14. sonic

  sonic
  Intern

  529
  5
  13 ноември 2007
  :Dobredojde: на форумов и чуствувај се како дома :bye1: .
   
 15. hmmm

  hmmm
  Gaining Experience

  1,242
  81
  30 ноември 2007
 16. StarBuck

  StarBuck
  HC

  1,295
  48
  16 Февруари 2008
  QA
  Епа ајде чим си толку по фрапучиното, кажи кога ќе идеш накај Солун, да те частам едно на кеј :)
   
 17. StarBuck

  StarBuck
  HC

  1,295
  48
  16 Февруари 2008
  QA
  Искрено, ми се допаѓа затоа што сите професори се млади (под 35) и исклучително интелигентни и отворени за дискусија и пружање помош. :bravo:Спротивно од ова, на смерот за бизнис единствениот муабет што можеш да го направиш со професор е да се искараш дали сме Македонија или ФИРОМ. :ua:
   
 18. Stane

  Stane
  Gaining Experience

  2,497
  75
  4 oктомври 2007
  Добредојде на ај ти .ком .мк хахаха
   
 19. StarBuck

  StarBuck
  HC

  1,295
  48
  16 Февруари 2008
  QA
  Осеќам дека слатко си се насмеа :LOL:
   
 20. Freaker

  Freaker
  Intern

  418
  8
  9 Април 2007
  како не, закон серија:bravo:
   
 21. Andrijeski

  Andrijeski
  Gaining Experience

  2,599
  65
  1 Март 2007
 22. IT member

  IT member
  Intern

  274
  1
  21 Декември 2007
  Wellcome

  Dobredojde na It forumot... BTW. kako odi studiranjeto vo Solun? I jas sakam da prodolzam so skoluvanjeto tamu, bas na informatika... pa ako moze nekoe mislenje, sovet :))

  Nemaj gajle za avtomoilite, ako nesto ne mi e jasno ke potprasam :LOL:

  :bye1:
   
 23. StarBuck

  StarBuck
  HC

  1,295
  48
  16 Февруари 2008
  QA
  Хаха конечно разумен човек :bye1: :bravo:
   
 24. StarBuck

  StarBuck
  HC

  1,295
  48
  16 Февруари 2008
  QA
  Епа ете и погоре некој ме праша како ми биле студите, напишав набрзинка. Сега не знам како да ти одговорам, пиши некое поконкретно прашање па ќе ти кажам :) Инаку во глобала е добро :LOL:
   
 25. MIDNIGHT WALKER

  MIDNIGHT WALKER
  Intern

  338
  8
  23 Јули 2007
  Kalispera, jasu file, ha-ha, kako e dobredojde na grcki. Pozdrav
   
Слични теми
 1. puler
  Одговори:
  16
  Прегледи:
  2,134
 2. HijackHacker
  Одговори:
  35
  Прегледи:
  3,501
 3. Branchez
  Одговори:
  19
  Прегледи:
  1,374
 4. Arabian
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  711
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...